• 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Bayern rozbił Mainz, sensacyjna porażka Schalke

Prowadzący w tabeli Bayern Monachium w nieco ponad kwadrans rozprawił się na wyjeździe z marzącym o grze w europejskich pucharach FSV Mainz. Sensacyjne zwycięstwo w Gelsenkirchen odniósł walczący o utrzymanie SpVgg Greuther Furth.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem sygnał do ataku dla gości dał Thomas Mueller. Snajper reprezentacji Niemiec wpisał się na listę strzelców w 41. minucie spotkania.

Po zmianie stron Bayern poszedł za ciosem i szybko pozbawił miejscowych piłkarzy złudzeń. Mario Mandżukić w zaledwie siedem minut dwukrotnie pokonał Christiana Wetklo i rozstrzygnął losy meczu.

Do sporej sensacji doszło w Gelsenkirchen. Miejscowe Schalke przegrało z najgorszym zespołem rozgrywek SpVgg Greuther Furth 1-2. To dopiero drugie zwycięstwo gości w tym sezonie.

Początkowo nic nie wskazywało na porażkę gospodarzy. Schalke prowadziło 1-0 po golu Michela Bastosa, ale najpierw do wyrównania doprowadził Felix Klaus, a w 90. minucie zwycięstwo SpVgg zapewnił Nikola Durdić.