• 6 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 7 .RB Lipsk (18 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (18 pkt.)

Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec

Bayern Monachium po raz 16. sięgnął po piłkarski Puchar Niemiec. W finale na Olympiastadion w Berlinie monachijczycy pokonali 3-2 VfB Stuttgart, choć do 71. minuty prowadzili 3-0. To trzecie trofeum Bayernu w tym sezonie, po zdobyciu mistrzostwa Niemiec i triumfie w Lidze Mistrzów.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 37. minucie Thomas Mueller zamienił na bramkę rzut karny, podyktowany po faulu na Philippie Lahmie.

Trzy minuty po przerwie po akcji prawą stroną Mario Gomez z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Svena Ulreicha.

W 61. minucie Gomez podwyższył na 3-0, a minutę później opuścił boisko, zmieniony przez Maria Mandżukicia.

Nic nie zapowiadało wielkich emocji w końcówce spotkania. Tymczasem w 71. minucie Martin Harnik kapitalnym strzałem głową pokonał Manuela Neuera i dał swoim kolegom sygnał do ataku,

Chwilę później Shinji Okazaki mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale uderzył wprost w Neuera.

W 80. minucie Okazaki trafił w słupek, a Harnik przy drugiej dobitce umieścił piłkę w bramce Bayernu.

Piłkarze ze Stuttgartu do ostatnich sekund walczyli o wyrównanie, ale w kilku sytuacjach zabrakło im szczęścia.

- To, czego dokonaliśmy w tym sezonie jest niewyobrażalne. Oczywiście denerwowaliśmy się dzisiaj, zwłaszcza ostatnie dziesięć minut spotkania były bardzo nerwowe, ale teraz się to nie liczy. Wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi - skomentował francuski pomocnik Franck Ribery.

Również Holender Arjen Robben nie krył swojego zadowolenia. - Mamy świetną drużynę i jestem dumny z tego, że mogę być jego częścią. Komplement również w kierunku do VfB Stuttgart, który zawiesił nam wysoko poprzeczkę, ale zasłużenie wygraliśmy - skomentował.

Po wspaniałym dla Bayernu sezonie z klubem żegna się trener Jupp Heynckes, którego zastąpi Hiszpan Pep Guardiola.

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 3-2. Raport meczowy