• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Bayern Monachium - VfL Bochum 1848 7-0 (4-0). Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi

18 września na Allianz Arena w Monachium odbyło się spotkanie 5. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i VfL Bochum. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 7-0. Starcie obejrzało 25 000 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-18 15:30 | Stadion: Allianz Arena | Widzów: 25000 | Arbiter: Tobias Welz
E. Choupo-Moting 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka VfL Bochum znajduje się na dole tabeli zajmując 13. pozycję, za to zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 66 pojedynków jedenastka Bayernu Monachium wygrała 44 razy i zanotowała siedem porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Leroy Sané wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając bramkę w 17. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 27. minucie spotkania, gdy Joshua Kimmich strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leroy Sané.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 32. minucie wynik na 3-0 podwyższył Serge Gnabry. Asystę przy bramce zaliczył Thomas Mueller.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Konstantinosowi Stafylidisowi z VfL Bochum. Była to 35. minuta spotkania.

W 43. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik VfL Bochum Vasilios Lampropoulos.

Drugą połowę drużyna Bayernu Monachium rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alphonsa Boyle'a wszedł Omar Tyrell. W 52. minucie kartkę otrzymał Josip Stanišić z zespołu gospodarzy.

W 57. minucie Konstantinos Stafylidis został zmieniony przez Herberta Bockhorna. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Silvère Ganvoula, Eduard Löwen, a na ich miejsce weszli Sebastian Polter, Elvis Rexhbeçaj.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 61. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił piątego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze Bayernu Monachium: Marcel Sabitzer, Bouna Sarr, a na ich miejsce weszli Leroy Sané, Josip Stanišić.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Joshua Kimmich z Bayernu Monachium. Bramka padła po podaniu Leona Goretzki.

Kibice Bayernu Monachium nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erica Choupę-Motinga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Robert Lewandowski. Posunięcie trenera było słuszne. Erica Choupę-Motinga strzelił kolejnego gola w 79. minucie spotkania. W 72. minucie w drużynie Bayernu Monachium doszło do zmiany. Tanguy-Austin Nianzou wszedł za Joshuę Kimmicha. Chwilę później trener VfL Bochum postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Miloša Pantovicia. Na boisko wszedł Christopher Antwi-Adjej, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 79. minucie spotkania, gdy Eric Choupo-Moting zdobył siódmą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7-0.

Manuel Riemann
52′ 63′ Josip Stanišić
Konstantinos Stafylidis36′ 58′
Niklas Süle
Vasilios Konstantinos Lampropoulos 43′ (samob.)
Lucas François Bernard Hernández Pi
Armel Bella-Kotchap
46′ Alphonso Boyle Davies
Danilo Teodoro Soares
 32′ Serge David Gnabry
Miloš Pantović74′
 27′, 65′ 72′ Joshua Walter Kimmich
Anthony Losilla
Leon Goretzka
Robert Tesche
Thomas Mueller
Elvis Rexhbeçaj58′
 17′ 64′ Leroy Aziz Sané
Gerrit Holtmann
 61′ 68′ Robert Lewandowski
Herbert Bockhorn58′
72′ Tanguy-Austin Nianzou Kouassi
Saulo Igor Decarli
46′ Christopher Jeffrey Richards
Erhan Mašović
64′ Marcel Sabitzer
Michael Esser
63′ Bouna Sarr
Silvère Ganvoula M'boussy58′
68′  79′ Eric Maxim Choupo-Moting
Patrick Osterhage

Jedenastka Bayernu Monachium była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół ”Bawarczyków” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.