• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 4-0 w 26. kolejce Bundesligi. Trzy gole Roberta Lewandowskiego

W meczu 26. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał VfB Stuttgart 4-0. Hat-tricka skompletował Robert Lewandowski. Polak ma na koncie już 35. ligowych goli.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Bayern Monachium - VfB Stuttgart

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla Bayernu. Stutgart odważnie atakował, a w 13. minucie czerwoną kartkę otrzymał Alphonso Davies.

O późniejszej grze Bayernu nie można już powiedzieć ani jednego złego słowa. Po pięciu minutach gry w osłabieniu podopieczni Hansiego Flicka otworzyli wynik. Konkretnie zrobił to Robert Lewandowski, który dobrze wyprzedził obrońcę i skutecznie wykończył dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego.

Hat-trick Lewandowskiego. Rekord Gerda Muellera coraz bliżej

Cztery minuty później Gnabry sam trafił do siatki. Po kolejnych niecałych 60 sekundach kolejnego gola zdobył Lewandowski. Tym razem trafił głową.

Polak nie zamierzał się zatrzymywać. W 39. minucie skompletował hat-tricka i do przerwy Bayern prowadził 4-0.

W drugiej połowie wynik się nie zmienil. Stuttgart znowu odważnie rozpoczął, ale Bayern umiejętnie się bronił. Dał się wyszumieć rywalom i sam przeszedł do ataku.

W 64. minucie kolejną świetną szansę miał Lewandowski. Po zagraniu Benjamina Pavarda z prawej strony w łatwej sytuacji uderzył nad bramką. Sześć minut później opuścił boisko. Zmienił do Eric Maxim Choupo-Moting.

Bayern pewnie utrzymał prowadzenie i nadal ma cztery punkty przewagi nad Lipskiem. Sam Lewandowski w tym sezonie Bundesligi zdobył już 35. bramek. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu pięciu trafień.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Waldemar Anton
38′ Jerome Boateng
Marc Oliver Kempf86′
13′ Alphonso Boyle Davies
Silas Katompa Mvumpa35′
83′ Leroy Aziz Sané
Gonzalo Castro Randon61′ 76′
David Alaba
Wataru Endo76′
Leon Goretzka
Naouirou Ahamada46′
83′ Thomas Mueller
Borna Sosa46′
 22′ 60′ Serge David Gnabry
Sasa Kalajdzic
 18′, 23′, 39′ 70′ Robert Lewandowski
Tanguy Coulibaly
Alexander Nübel
Fabian Bredlow
Lucas François Bernard Hernández Pi
Daniel Didavi76′
60′ Kingsley Junior Coman
Nicolás Iván González46′
83′ Jamal Musiala
Philipp Förster46′
83′ Aginaga Javi Martinez
Roberto Massimo
70′ Eric Maxim Choupo-Moting