Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Thomas Mueller wydał oświadczenie po kontrowersyjnym wywiadzie

- Nie chcę jednak mówić już o transferach i brać udziału w tej medialnej grze - stwierdził Thomas Mueller w oświadczeniu opublikowanym za pomocą mediów społecznościowych. Niemiecki pomocnik nawiązał do zamieszania, które wybuchło w niemieckich mediach po jego słowach dotyczących polityki transferowej Bayernu. Muellerowi odpowiedział wcześniej sam dyrektor sportowy "Die Roten" - Hasan Salihamidżić.

Thomas Mueller opublikował za pomocą mediów społecznościowych krótkie nagranie, w którym odniósł się do jednego z poprzednich wywiadów. Słowa zawodnika "Die Roten" wywołały bowiem sporą kontrowersję w niemieckich mediach. 

Po pucharowym spotkaniu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt (wygranym przez Bayern 2-1), Mueller został zapytany o transfer gwiazdy Bayeru Leverkusen - Kaia Havertza.

Piłkarz Bayernu pozytywnie ocenił umiejętności i postępy, jakie zanotował ostatnio młody gracz Bayeru. Mueller dodał jednak, że nieco paradoksalnym jest planowanie 100-milionowych transferów, podczas gdy gracz prosi się o obniżki związane z pandemią koronawirusa. 

Wypowiedź Niemca nie spodobała się dyrektorowi sportowemu Bayernu. Hasan Salihamidżić stwierdził w rozmowie z niemieckim "Sky", że Mueller być może użył niewłaściwych słów i nalegał, aby sprawa została wyjaśniona na osobności. 

Reklama

Mueller w swoim oświadczeniu stwierdził, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i przedstawione w niewłaściwy sposób. 

- Moja gwałtowna reakcja wynikała z faktu, że zapytano się mnie po półfinałowym meczu, o transfery, które mogą mieć miejsce dopiero w przyszłym sezonie. W Bayernie nie ma żadnego wewnętrznego sporu, dotyczącego rezygnacji z pensji. Zrobiliśmy to dla pracowników Bayernu - stwierdził Niemiec. 

- Denerwuję mnie to, że media opisują transfery jakby 100 czy 50 milionów nie były dużymi kwotami w naszych czasach. Oczywiście chcę, żeby Bayern miał jak najlepszy skład, ponieważ zawsze gramy o najwyższe cele. Nie chcę jednak mówić już o transferach i brać udziału w tej medialnej grze - dodał. 

Zobacz więcej doniesień o Bundeslidze

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL