Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Spór z Neuerem zakończony?

- Neuer to klasa światowa, cenimy go i mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - powiedział Hasan Salihamidzić, pytany o negocjację z Manuelem Neuerem. Niemiecki bramkarz wyznał ostatnio, że jest rozczarowany wyciekiem informacji o rozmowach do mediów, jednak sytuacja została już prawdopodobnie wyjaśniona.

W ostatnim czasie stosunki pomiędzy zarządem Bayernu a Manuelem Neuerem były dość napięte. Bramkarz wyżalił się dziennikarzom, że jest rozczarowany wyciekiem przebiegu negocjacji kontraktowych do prasy.

Co więcej, przyznał, że nie wszystkie upublicznione informacje były prawdziwe, a niektóre z nich uderzały w Niemca. Chodziło głównie o powód sporu, czyli długość trwania nowej umowy.  

Neuer nie kryje rozczarowania. "Nie miałem jeszcze takiej sytuacji"

Sytuacja wydaje się jednak powoli stabilizować. Jak przyznał dyrektor sportowy "Die Roten" Hasan Salihamidzić, klub odbył z Neuerem rozmowę i udało się wyjaśnić zaistniałą okoliczność: 

- Manuel wie, że go naprawdę doceniamy. Grałem z Oliverem Kahnem, wiem jak ważny dla drużyny jest klasowy golkiper. Neuer to klasa światowa, cenimy go i mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - powiedział Salihamidzić, pytany przez "Welt Am Sonntag". 

Słowa byłego reprezentanta Bośni i Hercegowiny potwierdził niedawno trener drużyny Hansi Flick. Niemiec stwierdził, że Neuer jest obecnie głównym wyborem Bayernu i transfer Alexandra Nuebela tego nie zmienił: 

- Nuebel będzie cieszył się takim samym zaufaniem i takim samym uznaniem jak pozostali bramkarze i zawodnicy w naszym zespole. Oczywiste jest to, że Neuer jest naszym numer jeden - skomentował całą sytuację Flick, na łamach "Kickera"

Flick ustalił hierarchię wśród bramkarzy. Znamy główny wybór trenera!

Reklama

Salihamidzić dodał, że Bayern wyjaśnił kwestię wycieku z bramkarzem: - Nic od tego czasu się nie zmieniło i zakładam, że możemy przejść dalej. Naszym celem jest gra o najwyższe cele, chcemy wygrać Ligę Mistrzów, nie wykonując przy okazji chaotycznych kroków - zakończył rozmowę dyrektor sportowy klubu z Bawarii. 

Obecna umowa Niemca obowiązuje do 2021 roku. Jeżeli wierzyć zapewnieniom Salihamidzicia, za niedługo powinniśmy poznać ustalenia nowego kontraktu. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Neuer oczekuje dłuższego niż dwuletnie przedłużenie kontraktu i sporej podwyżki (do 20 milionów euro rocznie).  

Zobacz więcej informacji o Bundeslidze

PA 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL