• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 8-0. Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego

Nieprawdopodobna kanonada w Monachium! Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego i zaliczył dwie asysty w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Bayern wygrał pierwszy mecz w sezonie 2020/21 aż 8-0.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu!

Bayern mocno zaczął spotkanie. Na prowadzenie wyszedł już w czwartej minucie, po strzale Serge'a Gnabry'ego.

W kolejnej akcji pierwszą dobrą okazję miał Lewandowski. Strzał Polaka wybił jednak obrońca.

Kapitan reprezentacji Polski cierpliwie czekał na swoje trafienie, a prowadzenie Bayernu podwyższył Leon Goretzka. W 19. minucie, po koronkowej akcji popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi.

Trzeciego gola Lewandowski wypracował już sam. Najpierw w polu karnym był faulowany przez Ozana Kabaka, a później sam podszedł do "jedenastki". W 31. minucie pewnie ją wykorzystał i rozpoczął szósty sezon z rzędu z golem na inaugurację Bundesligi.

Przed przerwą Bayern miał jeszcze jedną znakomitą sytuację. Strzał Leona Goretzki sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Dobitka Niklasa Suele odbiła się od słupka.

W pierwszej połowie mistrz Niemiec nie zdobył kolejnej bramki. Ta sztuka udała się za to już w pierwszej minucie drugiej części.

Defensywa Schalke się pogubiła. Bayern wyszedł z szybkim atakiem. Tuż przed wychodzącym bramkarzem piłkę strącił Leroy Sane, a Gnabry trafił do pustej bramki.

Po godzinie gry znowu dwójkowa akcję przeprowadzili Sane i Gnabry. Kolejny raz dogrywał ten pierwszy, a drugi skompletował hat-tricka.

10 minut później drugi raz do siatki trafił Mueller. Piękną asystą "krzyżakiem" popisał się Lewandowski. Zagrał idealnie na nogę Niemca, a ten strzałem z woleja pokonał bramkarza.

W kolejnej akcji do dwóch asyst gola dołożył Sane. Niemiec wykorzystał sytuację sam na sam.

Bayern jednak mecz z ośmioma bramkami. Po podaniu Lewandowskiego indywidualną akcję przeprowadził 17-letni Jamal Musiala. Z lewej strony zszedł do środka i trafił do siatki.

Ozan Muhammed Kabak30′
73′ Jerome Boateng
Benjamin Stambouli82′
Lucas Hernández Pi
Bastian Oczipka
 19′ 51′ Leon Goretzka
Rabbi Matondo65′
 71′ 72′ Leroy Sané
Suat Serdar30′
 4′, 47′, 59′ 72′ Serge Gnabry
Nabil Bentaleb
65′ Joshua Kimmich
Amine Harit79′
 69′ 82′ Thomas Mueller
Mark Uth
 31′ (k.) Robert Lewandowski
Hamza Mendyl
73′ Chris Richards
Malick Thiaw
72′ Mickaël Cuisance
Alessandro Schöpf30′
Aginaga Javi Martinez
Vedad Ibiszević
72′  81′ Jamal Musiala
Ahmed Kutucu
51′ Corentin Tolisso