• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen. Mistrzostwo już blisko

Dwa ciosy na początku meczu wystarczyły, by Bayern Monachium pokonał 2-0 Bayer Leverkusen w spotkaniu 30. kolejki Bundesligi. Bawarczycy są już o krok od mistrzostwa Niemiec. Tytuł mogą zapewnić sobie sobotnim zwycięstwem z FSV Mainz.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wciąż bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego przystąpili mistrzowie Niemiec do starcia z Leverkusen. Polak jest jednak coraz bliższy powrotu do gry. Zapowiedział, że ma nadzieję wystąpić już w sobotnim spotkaniu z FSV Mainz.

To właśnie spotkaniem z Mainz Bayern może zapewnić sobie ósmy z kolei tytuł mistrzowski. Po wtorkowej porażce RB Lipsk z 1. FC Koeln, Bawarczycy mają już 10 punktów przewagi nad wiceliderem.

Monachijczycy losy spotkania rozstrzygnęli bardzo szybko. Już w 8. minucie wynik spotkania otworzył  Eric Maxim Choupo-Moting. Wcześniej idealne podanie do Thomasa Muellera posłał David Alaba i choć ze strzałem Muellera poradził sobie jeszcze bramkarz, to przy dobitce Kameruńczyka był bezradny.

Dla zastępującego Lewandowskiego napastnika był to już czwarty gol w pięciu ostatnich spotkaniach.

Pięć minut później było już 2-0 dla Bayernu. Po zbyt krótkim wybiciu piłki z pola karnego do futbolówki dopadł Joshua Kimmich i posłał bombę w róg bramki. Lukas Hradecky nie miał nic do powiedzenia.

Dwa ciosy i fajrant. Krok od mistrzostwa

W dalszej części meczu Bayern miał niekwestionowaną przewagę - znów stwarzał sobie dużo okazji bramkowych, lecz nie grzeszył skutecznością. Kolejny raz piłkarze Bawarczyków oddali blisko 30 strzałów, jedynie dwa z nich zamieniając na bramki.

Do siatki przeciwnika trafił jeszcze raz co prawda Choupo-Moting, lecz był na minimalnym spalonym. Popis gry w środkowej strefie dawali za to Alaba i Musiala, doskonale radząc sobie z obrońcami przeciwnika.

Goście do głosu doszli jedynie w końcówce, gdy w szeregi Bayernu wdarło się rozluźnienie. Najbliżej zdobycia bramki był Karim Bellarabi, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Wojciech Górski

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 2-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Choupo-Moting (8.), 2-0 Kimmich (13.).

Lukasz Hradecky
82′ Benjamin Pavard
Jonathan Tah
63′ Jerome Boateng
Edmond Fayçal Tapsoba
Lucas François Bernard Hernández Pi
Sven Bender70′
Alphonso Boyle Davies
Jeremie Agyekum Frimpong46′
 13′ Joshua Walter Kimmich
Exequiel Alejandro Palacios
63′ Kingsley Junior Coman
Moussa Diaby46′
82′ Jamal Musiala
Leon Bailey Butler
David Alaba
Charles Aranguiz60′
63′ Thomas Mueller
Daley Sinkgraven83′
 7′ Eric Maxim Choupo-Moting
Patrik Schick
Alexander Nübel
Lennart Grill
63′ Tanguy-Austin Nianzou Kouassi
Aleksandar Dragovic
82′ Bouna Sarr
Tin Jedvaj
Josip Stanišić
Wendell Nascimento Borges83′
63′ Leon Goretzka
Nadiem Amiri70′
Aginaga Javi Martinez
Kerem Demirbay60′
Tiago Filipe Oliveira Dantas
Lucas Nicolás Alario
82′ Christopher Gavin Scott