Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Oliver Kahn broni transferu Alexandra Nuebela

Dyrektor generalny Bayernu Monachium Oliver Kahn zdecydowanie zanegował doniesienia mówiące o tym, że Alexander Nuebel zastąpi w bramce Manuela Neuera. Legenda Bawarczyków dodała, że przyszły bramkarz "Die Roten" zaakceptował ten stan rzeczy.

Chociaż podpisanie nowego kontraktu z Manuelem Neuerem nieco oczyściło atmosferę wewnątrz Bayernu, nadal pojawia się wiele spekulacji wokół nowego nabytku klubu z Monachium - Alexandra Nuebela.

Niemiecki bramkarz dołączy do Bawarczyków z Schalke pod koniec sezonu 2019/20. 23-latek w przyszłości ma być zastępcą Neuera, jednak przez przedłużające się negocjacje z doświadczonym golkiperem, wielu ekspertów sądziło, że może wygryźć go ze składu już teraz. 

Ich opinie jednak nie potwierdziły się, a Neuer podpisał nową umowę z "Die Roten", która będzie obowiązywała do 2023 roku. Jak powiedział dyrektor generalny klubu Oliver Kahn, Niemiec nadal ma być pierwszym wyborem trenera Flicka, a Nueber musi się pogodzić z rolą rezerwowego. 

- To jest rozsądna kolej rzeczy. Nueber będzie podążał tą drogą i stopniowo stawał się numerem jeden. Nie ma nic lepszego niż posiadanie dwóch znakomitych golkiperów w kadrze - stwierdził Kahn w rozmowie z niemieckim "Sky". 

Reklama

- Alex musi przyjechać do Monachium i się zaaklimatyzować. Nikt nie myśli o tym, aby go od razu wypożyczyć. Na osądzanie jego i naszej decyzji przyjdzie jeszcze czas - dodał Niemiec. 

Nuebel zadebiutował w Bundeslidze mając 19 lat. Obecnie Niemiec ma już na swoim koncie 48 spotkań, podczas których 16 razy udało mu się zachować czyste konto. Bramkarz pomimo młodego wieku pełnił rolę kapitana Schalke. 

Obecny golkiper Bayernu również bronił barw klubu z Zagłębia Ruhry przed transferem do Bayernu. Neuer jest jedną z ikon klubu, zaliczając już 344 występy dla "Die Roten". 

Zobacz więcej doniesień o Bundeslidze

PA


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama