Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayern Monachium. Nowe wieści w sprawie Hansiego Flicka. Niebawem rozpoczną się negocjacje

Coraz więcej wskazuje na to, że po zakończeniu Euro 2020 Hansi Flick zostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Tamtejsza federacja (DFB) oficjalnie potwierdziła, że zamierza rozpocząć negocjacje z obecnym trenerem Roberta Lewandowskiego oraz przedstawicielami Bayernu Monachium.

We wtorek Bayern Monachium przedstawił oficjalnie Juliana Nagelsmanna jako swojego nowego trenera od sezonu 2021/22. Ta wiadomość nie zamknęła jednak dyskusji dotyczących obecnego szkoleniowca mistrzów Niemiec - Hansiego Flicka.

56-latek od dłuższego czasu pozostaje głównym kandydatem do zastąpienia Joachuma Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec, które zwolni się po zbliżającym się Euro. Do tej sprawa nie wychodziła jednak poza ramy medialnych spekulacji, lecz sytuacja uległa zmianie.

Niemiecka federacja rozpocznie rozmowy z Flickiem i Bayernem

Niemiecki Związek Piłki Nożnej potwierdził na łamach portalu Sid.de, że niebawem rozpocznie negocjacje z trenerem Flickiem oraz włodarzami Bayernu.

- Powszechnie wiadomo, że Hansi Flick cieszy się dużym uznaniem DFB. Możemy potwierdzić, że w tym kontekście będziemy teraz rozmawiać z nim i osobami odpowiedzialnymi w Bayernie - potwierdziła niemiecka federacja.

Reklama

- Obecnie nie będziemy komentować dalszej procedury, którą będziemy koordynować wewnętrznie ze wszystkimi zaangażowanymi stronami z należytą starannością i spokojem - głoszą dalsze wypowiedzi.

Jeszcze w poniedziałek wiceprezes DFB Rainer Koch przyznał, że związek nie ma pieniędzy, by płacić odstępne za trenerów. Ewentualny angaż Flicka zależy więc prawdopodobnie od tego, jak potoczą się negocjacje federacji z Bayernem i samym szkoleniowcem.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje