Reklama

Reklama

Bayern Monachium nie rezygnuje z pozyskania Marco Reusa

Bayern Monachium nie rezygnuje z pozyskania Marco Reusa z Borussii Dortmund. Prezes Bawarczyków Karl-Heinz Rummenigge stwierdził nawet, że mistrz Niemiec jest "zobowiązany", żeby interesować się takim zawodnikiem.

Kontrakt Reusa z Borussią obowiązuje do czerwca 2017 roku, ale w umowie jest klauzula pozwalająca mu zmienić barwy klubowe po zakończeniu sezonu 2014/2015 za 35 milionów euro. W sierpniu Rummenigge skomentował sytuację prawną reprezentanta Niemiec twierdząc, że pod koniec sezonu kwota spadnie do 25 mln euro. Tymi słowami wywołał wściekłość włodarzy BVB.

Bayern "wyciągnął" z Borussii już Maria Goetze i Roberta Lewandowskiego. Prezes Bawarczyków przyznał, że zainteresowani są także pozyskaniem Reusa. "Jeśli reprezentant Niemiec ma w kontrakcie klauzulę odejścia, to Bayern jest zobowiązany do tego, żeby myśleć o ściągnięciu takiego piłkarza. Klauzula w umowie Marco Reusa jest znana" - powiedział Rummennige w wywiadzie dla Sport 1.

"Czy możemy tego dokonać? Na razie nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Rozmawialiśmy w klubie na ten temat. Marco Reus znalazł się na celowniku wielu potężnych klubów. Oczywiście Borussia będzie próbowała przedłużyć z nim kontrakt, ale ostatnie słowo będzie należało do zawodnika" - podkreślił Rummenigge.

Jak na razie Reus konsekwentnie odrzuca propozycje BVB w sprawie nowej umowy. Klub z Signal Iduna Park oferuje mu wyższy kontrakt, ale bez klauzuli odstępnego. Niedawno w angielskich mediach pojawiła się informacja, że blisko pozyskania Reusa jest Liverpool i że Borussia pogodziła się już ze stratą pomocnika. Ma o tym świadczyć poszukiwanie przez BVB następcy Reusa. Według prasowych spekulacji, ma nim być Javier Pastore z Paris Saint-Germain.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy