Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Manuel Neuer: Nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Nigdy nic nie wyciekło

- Nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Wszystkie rozmowy, które prowadziłem z klubem odbywały się w ścisłej tajemnicy. Nigdy nic nie wyciekło - stwierdził Manuel Neuer. Niemiecki bramkarz nie może się pogodzić z ilością medialnych spekulacji, które pojawiły się na temat jego kontraktowych negocjacji.

W sobotę niemiecki "Bild" szerzej opisywał konflikt w Bayernie Monachium. Przedmiotem zamieszania jest kontrakt Manuela Neuera, a dokładniej jego długość. Ikona klubu prawdopodobnie oczekuje pięcioletniej umowy, natomiast klub z Bawarii chciałby zaproponować Niemcowi dwuletni kontrakt.

Bramkarz Bayernu przyznał, że negocjacje z klubem nigdy nie miały takiej formy jak obecnie. Niemiec w rozmowie z dziennikarzami był wyraźnie poirytowany faktem wycieku informacji do mediów: - Nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Wszystkie rozmowy, które prowadziłem z klubem odbywały się w ścisłej tajemnicy. Nigdy nic nie wyciekło - stwierdził Neuer cytowany przez goal.com.

Reklama

- Teraz w mediach pojawią się szczegóły z bieżących rozmów, czasem nawet bardzo nieprecyzyjne. Denerwuje mnie to, nie taki Bayern znałem - dodał.

"Bild" twierdzi, że bramkarz zdobył pełne poparcie swoich kolegów w szatni - w tym Roberta Lewandowskiego.

- Chcę grać tak długo, jak tylko będę w formie. Najważniejsze jest dla mnie zaufanie, zawsze chciałem móc ufać osobom na stanowiskach kierowniczych, tak jak ja jestem lojalny wobec klubu jako piłkarz i kapitan - powiedział Niemiec.

Włodarze klubu z Bawarii podpisali ostatnio kontrakt z dobrze prosperującym Alexandrem Nubelem z Schalke. Fakt ten nie zniechęca Neuera i wiąże on swoją przyszłość z Bayernem.

- Chcę występować w zespole i robić wszystko, aby osiągać sukces w Bayernie. Nadal czuję, że mam pasję. Chciałbym jednak, aby ta sytuacja była jasna. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, podpiszemy kontrakt i nikt nie poczuje się przegrany - zakończył bramkarz.

Neuer w obecnym sezonie pojawił się na boisku aż 37 razy. W 15 spotkaniach udało mu się zachować czyste konto. Niemiec jest piłkarze "Die Roten" od 1 lipca 2011 roku.

Zobacz najnowsze doniesienia o Bundeslidze

PA


Reklama

Reklama

Reklama