Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Manuel Neuer chce "rzucić kule" na Boże Narodzenie

Kapitan reprezentacji Niemiec Manuel Neuer z zegarkiem w ręku czeka na Boże Narodzenie. To właśnie wtedy bramkarz Bayernu Monachium chce pożegnać się z kulami i wrócić na murawę, by wystąpić na mistrzostwach świata w Rosji.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

We wrześniu 31-letni bramkarz przeszedł operację po skomplikowanym złamaniu lewego śródstopia, nota bene drugi raz w tym roku. Manuel Neuer liczy, że niedługo dojdzie do zdrowia. Niemiec chciałby wrócić do treningów po zimowej przerwie, choć sam nie chce podawać konkretnej daty powrotu, bo nada porusza się o kulach.

Kapitan "Die Mannschaft" jest pewny, że pomoże reprezentacji w obronie tytułu mistrzowskiego na rosyjskich boiskach w czerwcu. - Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie bym wystąpił na mundialu. Byłoby fantastycznie, gdybym mógł pożegnać się z moimi dwiema przyjaciółkami (kulami) na Boże Narodzenie, to byłby najlepszy prezent - powiedział bramkarz w wywiadzie dla oficjalnej strony niemieckiego związku.

Reklama

- Jednak zdaję sobie sprawę, że muszę być bardzo ostrożny. Kolejna kontuzja kości byłaby łagodnie mówiąc nieoptymalna. Nie mogę popełnić żadnych błędów w rehabilitacji, także nie spieszę się z powrotem - dodał wychowanek Schalke 04 Gelsenkirchen.

Neuer jest kapitanem Niemców od września 2016 roku, natomiast podstawowym bramkarzem reprezentacji na dwóch poprzednich mistrzostwach świata, w 2010 i 2014 roku.

Piłkarze prowadzeni przez Joachima Loewa zagrają w grupie F z Meksykiem, Szwecją oraz Koreą Południową.

ŁF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL