Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayern Monachium. Kłopoty finansowe klubu. "Brakuje nam od 80 do 100 milionów euro"

Uli Hoeness w rozmowie z telewizją "Sport1" zabrał głos na temat przyszłości Bayernu Monachium. Włodarz nie ma wątpliwości - nadchodzą trudne czasy, a zespół będzie musiał zacisnąć pasa.

Po sezonie 2020/21 w klubie dojdzie do prawdziwej rewolucji. Zmieni się trener - Hansiego Flicka zastąpi Julian Nagelsmann - a spore grono doświadczonych piłkarzy, na czele z Jerome Boatengiem pożegna się z drużyną. Mistrzowie Niemiec nie będą już tą samą ekipą i choć wciąż na krajowym podwórku powinni nadawać ton rywalizacji, włodarze zaczynają bić na alarm.

Przede wszystkim, Bayernu nie stać na dokonywanie spektakularnych transferów. Zapytany o możliwość pozyskania Erlinga Haalanda, który w przyszłości mógłby stać się naturalnym następcą Roberta Lewandowskiego, Hoeness nie krył irytacji. - Jak mielibyśmy to sfinansować? Spaść w otchłań, by za wszelką cenę być mistrzem? Na pewno tego nie zrobimy - zareagował.

Jak podkreślił honorowy prezes klubu, dla Bawarczyków nadchodzą "chude" lata. 

- Musicie zdać sobie wreszcie sprawę, czym jest wywołany koronawirusem kryzys. Brakuje nam od 80 do 100 milionów euro dochodów, które wygenerowałaby obecność kibiców na meczach. Nie odzyskamy tego - zauważył. Nie zgodził się też ze stanowiskiem Flicka, który podkreślał w trakcie sezonu, że prowadził słabszą drużynę, niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. - Osiągnęlibyśmy jeszcze więcej, gdyby Lewandowski mógł grać z Paris Saint-Germain - ocenił, wspominając uraz naszego napastnika, który pauzował przez niemal miesiąc.

Hoeness zadeklarował też, że w najbliższym czasie w klubie "nie będzie żadnych, dużych transferów". - Możecie o tym zapomnieć - wypalił.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama