Reklama

Reklama

  • 1 .RB Lipsk (13 pkt.)
  • 2 .Bayern Monachium (12 pkt.)
  • 3 .Borussia Dortmund (12 pkt.)
  • 4 .VfB Stuttgart 1893 (9 pkt.)
  • 5 .Bayer 04 Leverkusen (9 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Bayern Monachium. Karl-Heinz Rummenigge wkrótce przejdzie na emeryturę. Nie boi się o następcę

Obecny dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge przejdzie na emeryturę w grudniu 2021 roku. Niemiec zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery, a także jak wygląda przygotowywanie Olivera Kahna do roli nowego szefa klubu.

Karl-Heinz Rummenigge niemal całe życie był związany z Bayernem Monachium - najpierw jako piłkarz, a później w roli działacza klubu. Niemiec jednak planuje już przejść na emeryturę i oddać funkcję CEO klubu Oliverowi Kahnowi. Zanim to się jednak stanie, będzie pracował do 31 grudnia 2021 roku. 

Reklama

Funkcję dyrektora generalnego ekipy z Bawarii przejął on w 2002 roku. Dla wielu osób związanych z klubem jego współpraca z Uli Hoenessem była nierozłącznie kojarzona z funkcjonowaniem Bayernu. Od 2022 roku za klub będą odpowiadały już dwie nowy osoby. Wcześniej zrezygnował bowiem Hoenness, a zastąpił go Herbert Hainer.

- Myślę, że duet Hainer jako prezes oraz Kahn jako mój następca będą nadal utrzymywać Bayernu Monachium na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. W ogóle się o to nie martwię. Poza tym nie należę do osób, które uważają, że są niezastąpione - powiedział Rummenigge w rozmowie z niemiecką agencją prasową. 

- Wielką osobistą troską jest dla mnie dalsze szkolenie Kahna. Chcę, aby przekazanie mu pałeczki pod koniec 2021 roku przebiegło bezproblemowo. Ważnym aspektem jest połączenie jego pomysłów z moim doświadczeniem - dodał. 

Niemiec wspomniał również o priorytetach klubu na najbliższe miesiące.

- Pod względem sportowym trzymamy się właściwej drogi i jesteśmy na niej już od ośmiu lat. Właśnie osiągnęliśmy coś wielkiego. Chcemy się teraz skupić na powtórzeniu sukcesu w 2021 roku. Drugim ważnym aspektem jest koronawirus i ekonomiczne konsekwencje pandemii. Bayern stoi przed bardzo trudnym finansowo rokiem i musimy poradzić sobie z tą sytuacją - stwierdził Rummenigge.

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela

Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium | Karl-Heinz Rummenigge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje