Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Joshua Zirkzee bliski przenosin do Parmy

Już w ciągu najbliższych dni - lub nawet godzin - Joshua Zirkzee może opuścić Bayern Monachium i trafić do włoskiej Parmy w ramach wypożyczenia z opcją wykupu. Jak poinformował znany dziennikarz Fabrizio Romano, o sprowadzenie 19-latka starał się także Everton, lecz to klub z Półwyspu Apenińskiego wygrywa na ten moment walkę o młodego napastnika.

Zirkzee to jeden z brylantów, który zbierał szlify w szkółce mistrza Niemiec. Napastnik przechodził przez poszczególne kategorie wiekowe w drużynach Bayernu Monachium, aż w końcu otrzymał od Hansiego Flicka szansę na debiut w pierwszej drużynie.

W swoim premierowym meczu Zirkzee pojawił się na boisku dopiero w 90. minucie spotkania. Mimo to zdołał trafić do siatki. Wyczyn ten powtórzył także w następnej kolejce w meczu z Wolfsburgiem, w którym rozegrał siedem minut.

O ile w minionym sezonie 19-latek regularnie pojawiał się na boisku, o tyle w bieżących rozgrywkach ligowych zanotował zaledwie 91 minut. W zaistniałych okolicznościach najlepsze dla nastolatka wydaje się być znalezienie nowego pracodawcy.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zirkzee nie może narzekać na brak zainteresowania. Na pierwszy plan w walce o młodzieżowego reprezentanta Holandii wysunęły się Parma oraz Everton. Włoski klub jest już bliski podpisania kontraktu z 19-latkiem, który miałby trafić na Półwysep Apeniński w ramach wypożyczenia z opcją wykupu za około 15 mln euro.

Everton - mimo początkowych starań - nie złożył nowej oferty, lecz sytuacja ta może jeszcze ulec zmianie.

TB

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy