Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (52 pkt.)
  • 2 .RB Lipsk (50 pkt.)
  • 3 .VfL Wolfsburg (45 pkt.)
  • 4 .Eintracht Frankfurt (42 pkt.)
  • 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Bayern Monachium. Hansi Flick pozwał niemieckiego polityka

Zamieszanie wokół słów Hansiego Flicka zakończy się sprawą w sądzie. Szkoleniowiec "Die Roten" zdecydował się pozwać niemieckiego polityka partii AfD za to, że wykorzystał jego zmanipulowane słowa w poście atakującym inną partię.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Hansi Flick poinformował, że pozwie do sądu polityka populistycznej partii AfD - Johannesa Hubera. Wszystko przez post działacza partii, który wykorzystał słowa trenera "Die Roten" w politycznych rozgrywkach. 

Flick na jednej z poprzednich konferencji prasowych skrytykował bowiem Karla Lauterbacha, eksperta ds. zdrowia rządzącej partii SPD. Niemiecki trener nie wytrzymał po kolejnych zarzutach dotyczących uprzywilejowania piłkarzy i ich podroży na KMŚ, pomimo pandemii.

Reklama

- Obywatele nie chcą podwójnych standardów - grzmiał wcześniej polityk. 

Szkoleniowiec "Die Roten" odpowiedział, że wyjazd do Kataru jest po prostu pracą jego oraz piłkarzy i zarzuty są bezpodstawne, a "tak zwani eksperci i politycy powinni zająć się opracowaniem planu jak wyjść z kryzysu". Słowa Flicka zostały wyjęte z kontekstu i Huber użył ich do wpisu, mającego charakter polityczny. 

Niemiecki polityk szybko usunął zdjęcie, lecz Flick nie zostawił sprawy bez reakcji i pozwał Hubera do sądu. 

- Nie chcę być kojarzony z tą partią. To nie są moje poglądy ani wartości. To było zatem jasne, że zrobię wszystko, co będę mógł - skomentował swoją decyzję Flick, cytowany przez "sport1.de". 

Flick oraz Lauterbach doszli finalnie do porozumienia i wczoraj odbyli rozmowę: - Właśnie rozmawiałem z Flickiem o sytuacji piłki nożnej w obliczu pandemii koronawirusa. Dla mnie była to ekscytująca i szczera rozmowa. Spór został rozstrzygnięty - napisał Lauterbach za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Atmosfera podczas rozmowy była bardzo dobra. Wymieniliśmy poglądy i każdy mógł z niej coś wynieść - dodał Flick. 

Bayern Monachium rozgrywał w Katarze mecze KMŚ. Bawarczycy wygrali rozgrywki, pokonując w finale Tigres 1-0.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

Dowiedz się więcej na temat: Hansi Flick | Bayern Monachium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje