• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf 5-0 w 29. kolejce, dwa gole Lewandowskiego

Brak kibiców na Allianz Arenie nie przeszkodził Bawarczykom. Bez litości znokautowali Fortunę 5-0. Robert Lewandowski zdobył trzeciego i czwartego gola, obydwa po pięknych, koronkowych akcjach.

Kibice byli tylko duchem i ... dźwiękiem. Władze Bundesligi zdecydowały się puszczać z głośników doping, by mecze stały się bardziej znośne dla widzów. Tym razem obyłoby się bez podkładu dźwiękowego, bo podopieczni Hansiego Flicka grali jak Harlem Globetrotters. Czarowali akcjami, po których obrońcom i bramkarzowi Fortuny kręciło się w głowie.

Robert Lewandowski potwierdził, że jest najlepszym napastnikiem i snajperem Bundesligi. Dorzucił do swego dorobku dwa gole, ma już ich na koncie 29. Drugi w klasyfikacji strzeleckiej - Timo Werner, zdobył o pięć bramki mniej.

Spotkanie od samego początku stało na dobrym poziomie. Już w 4. minucie Alfredo Morales sprawdził czujność bramkarza Bayernu, jednak Manuel Neuer był na posterunku i złapał piłkę.

Bawarczycy nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i błyskawicznie wyprowadzili atak. Lewandowski otrzymał podanie z głębi boiska, wpadł w pole karne, lecz bardzo dobrze zachował się Florian Kastenmeier. Golkiper wyszedł z bramki i nie dał się zaskoczyć.

Ciąg dalszy znajdziesz na drugiej stronie

Z każdą kolejną minutą narastała przewaga Bayernu. W 15. minucie spotkania Thomas Mueller ładnie zagrał do Serge'a Gnabry'ego. Ten momentalnie posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Dopadł do niej Benjamin Pavard i oddał strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od Mathiasa Joergensena i po chwili zatrzepotała się w siatce.

Pavard nie mógł dopisać pierwszej bramki na swoje konto, ale kilka chwil później spróbował jeszcze raz i tym razem nikt nie miał już wątpliwości. Francuz wyskoczył najwyżej po stałym fragmencie gry i głową zdobył drugiego gola dla Bayernu w tym spotkaniu.

Zamroczona Fortuna długo nie mogła zagrozić bramce Bayernu. Drużynie gości udało się to dopiero w 33. minucie spotkania. Uderzał Kenan Karaman, lecz jego próbę zablokował Alphonso Davies.

Bayern nie zamierzał za to poprzestać na dwóch bramkarz. Tuż przed zakończeniem pierwszych 45 minut gry, "Lewy" sprytnym przepuszczeniem piłki rozpoczął akcję Bawarczyków. Ta trafiła do Joshuy Kimmicha, który popędził w stronę bramki i lekko trącił ją do Muellera. Niemiec odegrał do Lewandowskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Kastenmeiera.

Polski napastnik tym samym wreszcie trafił do siatki w spotkaniu przeciwko Fortunie. Wcześniej mierzył się z nią pięć razy (trzy spotkania w barwach Bayernu i dwa jeszcze jako piłkarz Borussii), lecz dopiero za szóstym udało się pokonać bramkarza klubu z Duesseldorfu.

Na II połowę trener Hansi Flick posłał Mickaël Cuisance'a, za Hernandeza.

W 49. min Robert znowu użądlił rywali. Koman dograł na prawo do Serge'a Gnabry'ego, ten podał na środek do Polaka. Lewandowski z gracja i klasą pokonał Floriana Kastenmeiera.

W 52. min z obroną gości zabawił się Alphonso Davies. Wywalczył piłkę przed polem karnym i minął czwórkę rywali, by z bliska podwyższyć na 5-0!

W 62. min za Pavarda wszedł Alvaro Oriozola, a Periszić za Comana. Bawarczycy dalej bawili się z Fortuną w kotka i myszkę. Goście mieli kłopoty z wyjściem nie tyle z własnej połowy, co poza 30 metr od własnej bramki.

Na 6-0 mógł podwyższyć Thomas Mueller, ale minimalnie przestrzelił z siedmiu metrów. Zresztą pudło go wściekło taka, jakby zdarzyło się przy wyniku 0-0.

Robert mógł zanotować hat-tricka już w 70. min, gdy dwa razy dobijał po Gnabrym, jednak bramkarz tym razem nie dał się zaskoczyć.

W 78. min w barwach pierwszego zespołu Bayernu zadebiutował Oliver Batista-Meier. 19-latek z Kaiserslautern zluzował Gnabry’ego. Chwilę wcześniej za Muellera wszedł Joshua Zirkzee i to on był bliski trafienia do siatki w 83. min, po dośrodkowaniu z lewej strony.

W końcówce gospodarze zlitowali się nad Fortuną i nie pogrążali jej kolejnymi bramkami.

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf 5-0 (3-0)

Bramki:

1-0 Martin Joergensen (15. Samob.), 2-0 Pavard (29.), 3-0 Lewandowski (43. z podania Muellera), 4-0 Lewandowski (50. z podania Gnabry'ego), 5-0 Davies (52.).

Adam Bodzek
 52′ Alphonso Davies
Niko Gießelmann
46′ Lucas Hernández Pi
Andre Hoffmann
 29′ 62′ Benjamin Pavard
Mathias Jorgensen 15′ (samob.)
Leon Goretzka
Alfredo Morales57′
Joshua Kimmich
Kevin Stöger57′
 43′, 50′ Robert Lewandowski
Erik Thommy66′
62′ Kingsley Coman
Matthias Zimmermann67′
78′ Serge Gnabry
Kenan Karaman26′
75′ Thomas Mueller
Steven Skrzybski
Sven Ulreich
Michael Rensing
Jerome Boateng
Robin Bormuth
62′ Álvaro Odriozola Arzallus
Markus Suttner66′ 90′
46′ Mickaël Cuisance
Valon Berisha57′
Aginaga Javi Martinez
Kelvin Ofori
78′ Oliver Batista Meier