Reklama

Reklama

Bayern Monachium - FC Augsburg. Andre Hahn chwali Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski stanie dziś przed szansą na pobicie rekordu Gerda Muellera. Rywalem Bayernu Monachium będzie Augsburg, którego trener jak i piłkarze chcą zatrzymać napastnika "Die Roten". O trudności tego zadania może świadczyć wypowiedź jednego z graczy rywali. - Musielibyśmy zamknąć Lewandowskiego w szatni - zażartował piłkarz Augsburga Andre Hahn.

Bayern Monachium zapewnił już sobie mistrzostwo Niemiec, jednak i tak starcie w ostatniej kolejce z Augsburgiem ma ogromny ciężar znaczeniowy. Napastnik Bawarczyków Robert Lewandowski znajduje się o krok od pobicia rekordu legendarnego Gerda Muellera. 

Polski atakujący ma już na swoim koncie 40 trafień i brakuje mu zaledwie jednego trafienia, aby zapisać się na kartach historii Bundesligi. Nic więc dziwnego, że gracze Augsburga planują zrobić wszystko, aby zatrzymać "Lewego". 

- Trzeba zrobić, co w naszej mocy, by Lewandowski nie strzelił gola i zachować rekord Gerda Muellera - powiedział trener Augsburga Markus Weinzierl.

Bayern Monachium - FC Augsburg. Andre Hahn: Powstrzymanie "Lewego"? Musielibyśmy go zamknąć w szatni

Reklama

- Po prostu musimy zamknąć Lewandowskiego w szatni - zażartował piłkarz Augsburga Andre Hahn w rozmowie z monachijskim "Abendzeitung". 

- Rzecz jasna, chcemy się przed nim bronić jak najlepiej. Przed rozpoczęciem meczu musimy jednak zdjąć kapelusze. To jest imponujące, ile on strzelił już goli i w jakim stylu je zdobywa. Podziwiam to - dodał. 

Lewandowski w starciach przeciwko Augsburgowi do tej pory zdobył 12 bramek w 16 starciach. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL