Reklama

Reklama

Bayern Monachium. Dyrektor sportowy DFB: Możemy rozmawiać z Hansim Flickiem

Każdy kolejny dzień zdaje się przybliżać Hansiego Flicka do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Niemiec. Dyrektor sportowy tamtejszej federacji - Oliver Bierhoff - przyznał, że otrzymał zielone światło w sprawie rozpoczęcia rozmów z aktualnym trenerem Bayernu Monachium, który - jego zdaniem - świetnie sprawdzi się w roli opiekuna drużyny narodowej.

Pogłoski łączące Flicka z posadą selekcjonera pojawiały się jeszcze zanim 56-letni szkoleniowiec niespodziewanie ogłosił chęć odejścia z Bayernu po zakończeniu bieżącego sezonu.

Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Mistrzowie Niemiec znaleźli nowego trenera, którym został Julian Nagelsmann, a Flick może skupić się na godnym zakończeniu pracy w Monachium i planowaniu przyszłości.

Na jej temat wypowiedział się dyrektor sportowy DFB Oliver Bierhoff, który uważa, że Flick jest idealnym kandydatem na selekcjonera i cieszy się, że może podjąć z nim rozmowy na temat pracy dla niemieckiej federacji.

Reklama

Bierhoff: Flick to świetny materiał na selekcjonera

- Można rozpocząć negocjację. Znam Hansiego, byłby świetnym trenerem drużyny narodowej. Dostałem informację, że możemy z nim już rozmawiać. Jestem zadowolony, że taka opcja jest możliwa - cytuje Bierhoffa "Bild".

Sporo pisało się o tym, że przeszkodą w zatrudnieniu Ficka w reprezentacji może być kwota odstępnego, jaką trzeba będzie za niego zapłacić. Słowa Bierhoffa sugerują jednak, że obie strony są w stanie się porozumieć, a negocjacje z Flickiem mogą być już tylko czystą formalnością.

TB

Reklama

Reklama

Reklama