• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Bayern Monachium - DSC Arminia Bielefeld 3-3 (0-2). Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi

W pojedynku 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 15 lutego, zespół Bayernu Monachium zremisował z Arminią Bielefeld 3-3 (0-2). Mecz odbył się na Allianz Arena w Monachium.

C. Gebauer 49'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Arminii Bielefeld znajduje się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół ”Bawarczyków” wygrał aż 26 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w dziewiątej minucie spotkania, gdy Michel Vlap strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Manuel Prietl.

Jedenastka Bayernu Monachium ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Amos Pieper. Przy zdobyciu bramki asystował Michel Vlap.

Kibice Arminii Bielefeld nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana Gebauera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ritsu Doan. Posunięcie trenera było słuszne. Christiana Gebauera zdobył trzecią bramkę w 49. minucie spotkania.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił Robert Lewandowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Davida Alaby.

Prawie natychmiast Christian Gebauer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arminii Bielefeld, strzelając kolejnego gola w 49. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Andreas Voglsammer.

Zawodnicy Bayernu Monachium szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie kontaktową bramkę dla zespołu Bayernu Monachium zdobył Corentin Tolisso. W zdobyciu bramki pomógł Leroy Sané.

W 58. minucie za Bounę Sarra wszedł Joshua Kimmich. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Nils Seufert, Sergio Córdova, a na ich miejsce weszli Andreas Voglsammer, Michel Vlap.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka ”Bawarczyków” doprowadziła do remisu. Gola strzelił Alphonso Davies. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Corentina Tolisso z Bayernu Monachium, a w 80. minucie Fabiana Kunzego z drużyny przeciwnej.

W 89. minucie w zespole Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Mike van der Hoorn wszedł za Fabiana Klosa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Stefan Ortega Moreno
58′ Bouna Sarr
Cédric Brunner
Niklas Süle
Amos Pieper  37′
Lucas Hernández Pi
Joakim Nilsson
 69′ Alphonso Davies
Jacob Barrett Laursen
 57′ 78′ Corentin Tolisso
Michel Vlap  9′ 62′
 48′ Robert Lewandowski
Mike van der Hoorn89′
58′ Joshua Kimmich