• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayern Monachium - DSC Arminia Bielefeld 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 13. kolejka Bundesligi

W meczu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 27 listopada, zespół Bayernu Monachium wygrał z Arminią Bielefeld 1-0 (0-0). Mecz na Allianz Arena w Monachium obejrzało 12 000 widzów.

13. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-11-27 18:30 | Stadion: Allianz Arena | Widzów: 12000 | Arbiter: Marco Fritz
Bayern Monachium
DSC Arminia Bielefeld
1
0
L. Sané 71'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Arminii Bielefeld przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Bayernu Monachium wygrała 26 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Bayernu Monachium zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Arminii Bielefeld była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Bayernu Monachium nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamala Musialę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leon Goretzka. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 64. minucie kartkę dostał Lucas Hernández, piłkarz ”Bawarczyków”.

W tej samej minucie Patrick Wimmer zastąpił Robina Hacka. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bayernu Monachium doszło do zmiany. Serge Gnabry wszedł za Leroya Sanégo.

Jedyną bramkę meczu zdobył Leroy Sané dla jedenastki Bayernu Monachium. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Thomas Mueller.

Po chwili trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Bryan Lasme, a murawę opuścił Fabian Klos. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Bryanowi Lasme'owi z drużyny gości.

Amos Pieper
64′ 90′ Lucas François Bernard Hernández Pi
Sebastian Vasiliadis78′
 71′ 71′ Leroy Aziz Sané
Manuel Prietl
56′ Leon Goretzka
Nathan De Medina78′
90′ Niklas Süle
Jacob Barrett Laursen
Omar Tyrell Crawford Richards
Guilherme Magro Pires Ramos
Michaël Bruno Dominique Cuisance
Edimilson Fernandes Ribeiro78′
71′ Serge David Gnabry
Robin Hack64′
56′ Jamal Musiala
Fabian Kunze
Marc Roca Junqué
Bryan Lasme78′ 82′
Malik Tillman
Janni-Luca Serra90′

Zespół Bayernu Monachium był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Bayernu Monachium w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.