• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bayern Monachium - Borussia 6-0 (4-0). Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi

W meczu 32. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 8 maja, drużyna Bayernu Monachium wysoko wygrała z Borussią 6-0 (4-0). Starcie odbyło się na Allianz Arena w Monachium.

L. Sané 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 104 razy. Drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrała aż 49 razy, zremisowała 29, a przegrała tylko 26.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w drugiej minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola. To już czterdzieste siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł David Alaba.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Thomas Mueller. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jamal Musiala.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski z Bayernu Monachium.

Niedługo później Kingsley Coman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Roberta Lewandowskiego.

Kibice Borussii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hannesa Wolfa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valentino Lazaro. Drugą połowę drużyna Borussii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcusa Thurama wszedł Alassane Plea.

W 60. minucie za Jamala Musialę wszedł Serge Gnabry. W tej samej minucie w zespole ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Leroy Sané wszedł za Kingsleya Comana. W tej samej minucie trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leon Goretzka, a murawę opuścił David Alaba.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Florian Neuhaus, piłkarz Borussii.

W 66. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski z ”Bawarczyków”. W 69. minucie Ramy Bensebaini został zmieniony przez Oscara Wendta, a za Jonasa Hofmanna wszedł na boisko Lars Stindl, co miało wzmocnić drużynę Borussii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leona Goretzkę na Tanguy'ego Nianzou oraz Jerome'a Boatenga na Javiego Martíneza.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tanguy Nianzou osłabiając tym samym zespół Bayernu Monachium. W 84. minucie w drużynie Borussii doszło do zmiany. Patrick Herrmann wszedł za Breela Embolo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem meczu skutecznym uderzeniem popisał się Leroy Sané. Asystę przy bramce zanotował Serge Gnabry.

W 90. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Hannesowi Wolfowi z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-0.

Ramy Bensebaini70′
72′ Jerome Boateng
Nico Elvedi
Alphonso Davies
Stefan Lainer
61′ Jamal Musiala
Denis Zakaria
61′ David Alaba
Jonas Hofmann70′
Joshua Kimmich
Florian Neuhaus67′
 23′ Thomas Mueller
Valentino Lazaro46′
 44′ 61′ Kingsley Coman
Breel Donald Embolo84′
 3′, 34′, 66′ (k.) Robert Lewandowski
Marcus Thuram46′
Alexander Nübel
Tobias Sippel
Bouna Sarr
Louis Jordan Beyer
70′ 75′ Tanguy Nianzou Kouassi
Tony Jantschke
Niklas Süle
Oscar Wendt70′
61′ 70′ Leon Goretzka
Christoph Kramer
72′ Aginaga Javi Martinez
Hannes Wolf46′ 90′
Marc Roca Junqué
Patrick Herrmann84′
61′ Serge Gnabry
Alassane Plea46′
61′  86′ Leroy Sané
Lars Stindl70′

Drużyna Borussii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.