• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1-0

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pokonał 1-0 Bayer Leverkusen w hicie 14. kolejki Bundesligi. Bawarczycy wygrali 11. mecz w lidze i zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Przed sobotnim spotkaniem na Allianz Arena Bayern bez porażki liderował Bundeslidze, a Bayer zajmował czwarte miejsce.

Goście nie przestraszyli się europejskiej potęgi i już na początku mogli objąć prowadzenie. Karim Bellarami wykorzystał nieporozumienie Jerome'a Boatenga i Xabiego Alonso i uderzył obok Manuela Neuera, ale Juan Bernat wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

Bayern starał się przejąć inicjatywę, ale z wielkim trudem przychodziło gospodarzem stworzenie poważnego zagrożenia przed bramką Berndta Leno.

Jak się później okazało, sytuacja Bellarabiego była najciekawszą w pierwszej połowie, a mecz trochę rozczarowywał.

Od początku drugiej odsłony w drużynie Bayernu grał Sebastian Rode, który zastąpił Maria Goetzego.

W 51. minucie Bawarczycy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Rafinhii Xabi Alonso zgrał piłkę głową w polu karnym, a Franck Ribery strzałem lewą nogą z jedenastu metrów pokonał Leno.

Pięć minut później po dośrodkowaniu Thomasa Muellera Leno interweniował tak nieszczęśliwie, że był bliski samobója, ale piłka uderzyła w słupek. Po chwili bramkarz "Aptekarzy" instynktownie obronił mocny strzał Arjena Robbena.

W 59. minucie nie popisał się Lewandowski. Najpierw zamiast strzelać szukał Muellera, a po chwili nie miał prawa spudłować, ale trafił z trzech metrów w boczną siatkę.

Mimo kilku prób Bayern nie zdołał podwyższyć prowadzenia, ale wygrał w lidze po raz piąty z rzędu.

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1-0 (0-0). Raport meczowy

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz