• 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

Bayern Monachium - 1. FC Koeln 5-1 meczu 23. kolejki Bundesligi

Bayern Monachium pokonał 5-1 1. FC Koeln w meczu 23. kolejki Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który ma już na koncie 28 ligowych trafień w tym sezonie!

Wyjątkowe zwycięstwo w wyjątkowy dzień - piłkarze Bayernu Monachium gładko wygrali z FC Koeln w 121. rocznicę założenia klubu. Bawarczycy mogli żałować jedynie, że jubileuszową wygraną świętowano przy pustych trybunach.

Przetrzebiona ostatnimi czasy kadra Bayernu Monachium została dziś wzmocniona powracającymi Thomasem Muellerem oraz Serge'm Gnabry'm - obaj jednak rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych. Skorzystał na tym Jamal Musiala, który znów zagrał za plecami Roberta Lewandowskiego oraz Eric Maxim Choupo-Moting, nietypowo dla siebie ustawiony na lewym skrzydle.

Okazało się, że trener Hansi Flick miał "trenerskiego nosa". To właśnie Choupo-Moting w 18. minucie otworzył wynik spotkania. W pole karne świetnie zacentrował Leon Goretzka, a Choupo-Moting wyskoczył zza obrońcy i głową skierował piłkę do bramki.

W 34. minucie było już 2-0, a swoją 27. bramkę w tym sezonie ligowym zdobył Robert Lewandowski. Polak przejął bezpańską piłkę na połowie rywala i zagrał do Goretzki. Ten widowiskowo minął obrońcę i odegrał piłkę "Lewemu". Polski snajper ze spokojem kilera uderzył płasko obok bramkarza.

Po zmianie stron Koeln błyskawicznie zdobyło kontaktowego gola. Po fatalnych błędach obrońców Davida Alaby i Jerome'a Boatenga na listę strzelców wpisał się Ellyes Skhiri.

Bayern nie zamierzał jednak wypuszczać wygranej z rąk. Po godzinie gry na murawie pojawili się Thomas Mueller oraz Serge Gnabry i przypieczętowali losy spotkania.

Mueller potrzebował bowiem zaledwie 32 sekund, by asystować Robertowi Lewandowskimu. Polski napastnik bardzo mocno uderzył z 16 m i zapisał na swoje konto 28 ligowe trafienie.

Końcówka meczu była już popisem Gnabry'ego, który także dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Skrzydłowy najpierw wykorzystał podanie innego rezerwowego, Lucasa Hernandeza, a w samej końcówce zamienił na bramkę dośrodkowanie Goretzki. Ten z kolei zapisał w spotkaniu z Koeln aż trzy asysty.

Bawarczycy prowadzą w ligowej tabeli, mając pięć punktów przewagi nad RB Lipsk. Drużyna z Lipska swoje spotkanie rozegra dziś z Borussią Moenchengladbach.

Bayern Monachium - 1. FC Koeln 5-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Choupo-Moting (18.), 2-0 Lewandowski (34.), 2-1 Skhiri (48.), 3-1 Lewandowski (64.), 4-1 Gnabry (82.), 5-1 Gnabry (87.).

Rafael Czichos45′ 46′
22′ David Alaba
Jorge Meré Pérez
72′ Alphonso Davies
Salih Özcan
87′ Joshua Kimmich
Marius Wolf
45′ 87′ Leroy Sané
Ismail Jakobs85′
 18′ 64′ Eric Maxim Choupo-Moting
Elvis Rexhbecaj71′
Leon Goretzka
Ellyes Skhiri  48′
64′ Jamal Musiala
Ondrej Duda
 34′, 64′ Robert Lewandowski
Emmanuel Bonaventure Dennis46′
Ron-Thorben Hoffmann
Ron-Robert Zieler
72′ Lucas Hernández Pi
Kingsley Ehizibue
Bouna Sarr
Jannes-Kilian Horn46′
87′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Noah Katterbach85′
87′ Aginaga Javi Martinez
Benno Schmitz
Marc Roca Junqué
Dominick Drexler71′
Kingsley Coman
Dimitris Limnios
64′  82′, 87′ Serge Gnabry