• 5 .Borussia Dortmund (52 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

Bayern Monachium - 1. FC Koeln 5-1 (2-0). Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi

W starciu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna Bayernu Monachium wysoko wygrała z FC Koeln 5-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Arena w Monachium.

E. Skhiri 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Koeln plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 91 pojedynków jedenastka Bayernu Monachium wygrała 47 razy i zanotowała 21 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Bayernu Monachium nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Eric Choupo-Moting. Sytuację bramkową stworzył Leon Goretzka.

W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Alabie z Bayernu Monachium.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. To już dwudzieste ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył Leon Goretzka.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rafaelowi Czichosowi i Leroyowi Sanému. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jan Thielmann, a murawę opuścił Emmanuel Dennis. Na drugą połowę drużyna FC Koeln wyszła w zmienionym składzie, za Rafaela Czichosa wszedł Jannes-Kilian Horn.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Ellyes Skhiri.

W 64. minucie za Jamala Musialę wszedł Thomas Mueller. W tej samej minucie w jedenastce Bayernu Monachium doszło do zmiany. Serge Gnabry wszedł za Erica Choupę-Motinga.

Piłkarze Bayernu Monachium odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Robert Lewandowski ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thomas Mueller.

W 70. minucie Elvis Rexhbecaj został zmieniony przez Dominicka Drexlera, a za Ondreja Dudę wszedł na boisko Max Meyer, co miało wzmocnić zespół FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alphonsa Daviesa na Lucasa Hernándeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 82. minucie spotkania, gdy Serge Gnabry zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Lucasa Hernándeza.

W 85. minucie w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Noah Katterbach wszedł za Ismaila Jakobsa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 5-1 na cztery minuty przed zakończeniem starcia strzelił Serge Gnabry. Po raz trzeci w zdobyciu bramki pomógł Leon Goretzka.

Trener Bayernu Monachium wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Martíneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Leroy Sané. W 87. minucie w jedenastce Bayernu Monachium doszło do zmiany. Tiago Dantas wszedł za Joshuę Kimmicha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Rafael Czichos45′ 46′
22′ David Alaba
Jorge Meré Pérez
72′ Alphonso Davies
Salih Özcan
87′ Joshua Kimmich
Marius Wolf
45′ 87′ Leroy Sané
Ismail Jakobs85′
 18′ 64′ Eric Maxim Choupo-Moting
Elvis Rexhbecaj71′
Leon Goretzka
Ellyes Skhiri  48′
64′ Jamal Musiala
Ondrej Duda
 34′, 64′ Robert Lewandowski
Emmanuel Bonaventure Dennis46′
Ron-Thorben Hoffmann
Ron-Robert Zieler
72′ Lucas Hernández Pi
Kingsley Ehizibue
Bouna Sarr
Jannes-Kilian Horn46′
87′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Noah Katterbach85′
87′ Aginaga Javi Martinez
Benno Schmitz
Marc Roca Junqué
Dominick Drexler71′
Kingsley Coman
Dimitris Limnios
64′  82′, 87′ Serge Gnabry
Max Meyer
64′ Thomas Mueller
Jan Thielmann46′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Bayernu Monachium, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.