• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bayern lepszy od Bayeru, asysta Boenischa

Piłkarze lidera Bayernu Monachium wygrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 2-1 w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Asystę przy golu dla gospodarzy zaliczył Sebastian Boenisch, który rozegrał całe spotkanie.

Bayer jest jedyną drużyną, która w obecnym sezonie Bundesligi pokonała utytułowanych Bawarczyków - jesienią "Aptekarze" wygrali sensacyjnie w Monachium 2-1.

Tym razem niespodzianki jednak nie było. Wprawdzie Bayern nie zachwycił, ale zdołał ostatecznie wywalczyć w Leverkusen trzy punkty. Goście prowadzili już do przerwy po ładnej indywidualnej akcji Mario Gomeza. W 75. minucie wyrównał strzałem z bardzo bliska Simon Rolfes. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Boenisch, który chwilę wcześniej przedłużył lot piłki po dośrodkowaniu z prawej strony. Drugi z Polaków w Bayerze Arkadiusz Milik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Decydujące słowo należało do Bayernu. Inna sprawa, że goście zdobyli bramkę w dość przypadkowych okolicznościach - po strzale samobójczym. W 87. minucie po rzucie wolnym piłka odbiła się od barku obrońcy Bayeru Philippa Wollscheida i wpadła do siatki.

Bayern w obecnym sezonie bije kolejne rekordy - tym razem pod względem wyjazdowych zwycięstw w jednym sezonie Bundesligi (obecnie dwanaście).

We wcześniej rozegranym meczu Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg 5-1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski (zaliczył też asystę), który przy okazji ustanowił rekord klubu, strzelając gola w ósmym kolejnym spotkaniu, w którym wystąpił.

Dotychczasowy rekordzista Friedhelm Konietzka trafiał w siedmiu kolejnych spotkaniach ligowych Borussii w sezonie 1964/65. Polski napastnik wyrównał ten wynik przed tygodniem, gdy pokonał bramkarza Schalke w przegranych 1-2 derbach Zagłębia Ruhry.

Lewandowski ma już na koncie 19 trafień w lidze, o trzy więcej niż Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen.

W tabeli Bundesligi druga Borussia po 26 kolejkach traci do Bayernu 20 punktów.