• 6 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 7 .RB Lipsk (18 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (18 pkt.)

Bayern - Eintracht 2-1. Robert Lewandowski śrubuje swój rekord

Robert Lewandowski jest nie do zatrzymania! W środowy wieczór Polak wprowadził Bayern Monachium do finału Pucharu Niemiec, zdobywając zwycięską bramkę w starciu z Eintrachtem (2-1). Wyśrubował tym samym swój personalny rekord, a także awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Pucharu Niemiec.

W półfinałowym starciu Bayern wyszedł na prowadzenie już w 14. minucie po strzale Ivana Periszicia.

W 69. minucie Eintracht zdołał wyrównać, lecz wynik 1-1 utrzymał się tylko przez pięć minut. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który odpowiedział na trafienie rywali, wpakował piłkę do siatki i zapewnił mistrzom Niemiec awans do finału.

Było to 45. trafienie Polaka w tym sezonie, co stanowi jego najlepszy wynik w karierze! Swój poprzedni rekord ustanowił w kampanii 2016/17, gdy 43 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Genialne statystyki strzeleckie pozwalają "Lewemu" wierzyć w zdobycie potrójnej korony króla strzelców.

Kapitan reprezentacji Polski jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów (11 bramek; drugi Erling Haaland strzelił 10 goli) oraz Bundesligi (30 bramek; drugi Timo Werner - 25).

Trafienie w meczu z Eintrachtem pozwoliło Lewandowskiemu awansować także na czoło listy strzelców Pucharu Niemiec. Obecnie snajper Bayernu musi jednak dzielić pierwszą lokatę z Rouwenem Henningsem z Fortuny Duesseldorf. Już w finale będzie mógł jednak objąć samodzielne prowadzenie. Rywalem "Die Roten" w walce o trofeum będzie Bayer Leverkusen.