• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayer miażdży w Bundeslidze

W meczu otwierającym 5. kolejkę spotkań Bundesligi, Bayer Leverkusen łatwo pokonał na BayArena ekipę Hannoveru 96 aż 4:0.

Gospodarze otworzyli wynik meczu już w 5. min, po ładnej akcji Simona Rolfesa. Reprezentant Niemiec odebrał piłkę w środku pola Schlaudraffowi, wypatrzył Helmesa, ten odegrał do Rolfesa, który będąc sam na sam z Robertem Enke strzelił do siatki.

W 19. min było już 2:0 po kapitalnej akcji całego zespołu. Zakończyła się ona zagraniem Renato Augusto do Patricka Helmesa, który celnie przymierzył z 12. metrów. Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3:0, ale piłka po strzale Tranquillo Barnetty o centymetry minęła bramkę Enke.

Po przerwie podopieczni Bruno Labbadii dołożyli jeszcze dwa trafienia, a bohaterem meczu został Patrick Helmes. Najpierw aspirujący do gry w reprezentacji Niemiec 24-latek wykończył kapitalną akcję Gonzalo Castro, a kilka minut później dołożył nogę po dośrodkowaniu Barnetty.

Po tej wygranej "Aptekarze" awansowali na pozycję wicelidera tabeli, którą utrzymają przynajmniej do soboty.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 4:0 (2:0)

1:0 Rolfes 5. min

2:0 Helmes 19. min

3:0 Helmes 59. min

4:0 Helmes 66. min

Bayer: Adler - Castro (67. Schwegler), Henrique, Haggui, Kadlec - Rolfes - Renato Augusto, Vidal (73. Dum), Barnetta - Helmes (67. Gekas), Kiessling

Hannover: Enke - Balitsch, Ismael (28. Fahrenhorst), Eggimann, Vinicius - Jankow, B. Schulz - Schlaudraff (50. Zizzo), Pinto, Huszti (46. Lala) - Stajner

Żółte kartki: Fahrenhorst, Pinto, Jankow (Hannover)