• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Bayer Leverkusen utrzymał przewagę nad Borussią Dortmund

Piłkarze Bayeru Leverkusen, w których składzie z powodu kontuzji zabrakło Sebastiana Boenischa, pokonali 2-1 przed własną publicznością VfB Stuttgart w 19. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Utrzymali tym samym cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund.

Mecz nie układał się po myśli "Aptekarzy", którzy zajmują drugie miejsce w tabeli z 40 punktami, ze stratą 10 do Bayernu Monachium. W pierwszym kwadransie spotkania w Leverkusen prowadzenie objęli goście, po uderzeniu Moritza Leitnera.

W 26. minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się niezawodny Stefan Kiessling, który pokonał bramkarza Stuttgartu prawą nogą, zdobywając 10. gola w sezonie. Więcej trafień - o jedno - od Niemca ma tylko trzech zawodników, w tym Robert Lewandowski.

W końcówce drugiej połowy trzy punkty dla Bayeru uratował Szwajcar Eren Derdiyok, który dotarł do piłki dośrodkowanej przez Sidneya Sama szybciej niż obrońcy i skierował ją do siatki głową.

Tym samym "Aptekarze" zakończyli serię trzech kolejnych porażek w Bundeslidze. Wcześniej ulegli kolejno: Eintrachtowi Frankfurt, Werderowi Brema i Freiburgowi.

W innych sobotnich spotkaniach Schalke Gelsenkirchen pokonało 2-1 VfL Wolfsburg, Hoffenheim w składzie z Eugenem Polanskim (cały mecz) rozbił 3-0 Hamburger SV, a Mainz wygrało z Freiburgiem 2-0.

Z kolei w meczu w Augsburgu gospodarze poradzili sobie z nowym klubem Ludovica Obraniaka - Werderem Brema. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. 69 minut w zwycięskiej drużynie rozegrał Arkadiusz Milik, a od 68. w ekipie gości wystąpił Martin Kobylanski. Obraniak nie znalazł się w kadrze.

W piątek Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe zamykający tabelę Eintracht Brunszwik 2-1. Lewandowski nie poprawił dorobku strzeleckiego, ale asystował przy golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga w 31. minucie.

W meczu wziął udział także Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w 84. minucie. Jakub Błaszczykowski leczy poważną kontuzję kolana.

19. kolejkę zakończy niedzielne spotkanie broniącego tytułu Bayernu Monachium na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (godz. 17.30).