• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2-0 w szóstej kolejce Bundesligi

Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, nie wykorzystała szansy, by zminimalizować stratę do Bayernu Monachium, przegrywając na wyjeździe 0-2 z Bayerem Leverkusen.

Po stracie punktów przez Bayern w meczu z FC Koeln (1-1) Borussia miała okazję zbliżyć się do prowadzących w tabeli monachijczyków na jeden punkt.

Początek nie był jednak udany dla gości. Już w 10. minucie Admir Mehmedi celnie główkował po rzucie rożnym i "Aptekarze" objęli prowadzenie.

Dziesięć minut później Piszczek zagrał prostopadle w pole karne, ale strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga obronił Bernd Leno.

Piłkarze z Dortmundu, którzy w pierwszych pięciu kolejkach przegrali tylko raz, w Leverkusen natrafili na silny opór. To gospodarze byli bliżsi kolejnych bramek.

Borussia miała co prawda dużą przewagę w posiadaniu piłki, lecz przez długi czas nie była w stanie zagrozić bramce rywali.

Dopiero w 73. minucie Aubameyang znalazł się sam na sam z Leno, ale przegrał ten pojedynek.

Sześć minut później błyskawiczna kontra Bayeru zakończyła się drugą bramką. Zagranie z lewej strony Hakana Calhanoglu zamienił na bramkę Javier Hernandez, zdobywając piątą bramkę w sezonie. Tyle samo mają: Robert Lewandowski, Anthony Modeste i Aubameyang.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2-0. Raport meczowy

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Bayer Leverkusen | Borussia Dortmund | Bundesliga