• 5 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (29 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - Werder Brema 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi

9 stycznia na BayArena odbył się mecz 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i Werderu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Ö. Toprak 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Werderu (”Zielono-Biali”) przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 80 pojedynków zespół Werderu wygrał 27 razy i zanotował 22 porażki oraz 31 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Bayeru Leverkusen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Werderu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Werderu otworzyli wynik. W 52. minucie bramkę zdobył Ömer Toprak. Asystę zanotował Ludwig Augustinsson.

W 54. minucie kartką został ukarany Ludwig Augustinsson, piłkarz Werderu. W 60. minucie Tahith Chong został zastąpiony przez Davie Selkego. Chwilę później trener Bayeru Leverkusen postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daleya Sinkgravena. Na boisko wszedł Lars Bender, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 62. minucie w jedenastce Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Lucas Alario wszedł za Moussę Diabego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Patrikowi Schickowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Patrik Schick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayeru Leverkusen, strzelając gola w 70. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Lucas Alario.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Werderu: Romano Schmid, Niclas Füllkrug, a na ich miejsce weszli Kevin Möhwald, Joshua Sargent. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana-Manuela Mboma z Werderu, a w 89. minucie Kerema Demirbaya z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ömer Toprak  52′
61′ Daley Sinkgraven
Maximilian Eggestein
89′ Kerem Demirbay
Jean-Manuel Mbom88′
 70′ 67′ Patrik Schick
Joshua Thomas Sargent81′
62′ Moussa Diaby
Tahith Chong60′
Lennart Grill
Stefanos Kapino
Niklas Lomb
Felix Agu
61′ Lars Bender
Eren Sami Dinkçi
62′ Lucas Nicolás Alario
Niclas Füllkrug81′
Emrehan Gedikli
Davie Selke60′

Przewaga jedenastki Bayeru Leverkusen w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Werderu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.