• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - VfL Wolfsburg 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi

W pojedynku 18. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 23 stycznia, drużyna Bayeru Leverkusen przegrała z Vfl Wolfsburg 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na BayArena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

R. Baku 35'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się trzecia i piąta jedenastka Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała 22 razy i zanotowała 17 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Bayeru Leverkusen próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu zdobył Ridle Baku dla drużyny Vfl Wolfsburg. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Renato Steffen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vfl Wolfsburg.

Drugą połowę jedenastka Bayeru Leverkusen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Larsa Bendera wszedł Timothy Fosu-Mensah. W 61. minucie za Renata Steffena wszedł Josip Brekalo.

A kibice Bayeru Leverkusen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karima Bellarabiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jonathan Tah. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartki Lucasowi Alariowi z Bayeru Leverkusen i Maxence'owi Lacroix z jedenastki gości. Chwilę później trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Bartosz Białek, a murawę opuścił Xaver Schlager.

Koen Casteels
46′ Lars Bender
Kevin Mbabu
74′ Jonathan Tah
Maxence Lacroix90′
Edmond Fayçal Tapsoba
John Brooks
Daley Sinkgraven
Paulo Otavio Rosa Silva
74′ Nadiem Amiri
Xaver Schlager90′
Florian Wirtz
Ridle Bote Baku  35′ 83′
74′ Charles Aranguiz
Renato Steffen61′
Moussa Diaby
Maximilian Arnold
90′ Lucas Nicolás Alario
Marin Pongracic
46′ Timothy Evans Fosu-Mensah
Tim Siersleben
Tin Jedvaj
Josip Brekalo61′
81′ Wendell Nascimento Borges
Josuha Guilavogui83′
74′ 81′ Julian Baumgartlinger
Admir Mehmedi
74′ Kerem Demirbay
Maximilian Philipp
74′ Karim Bellarabi
João Victor Santos Sa
Emrehan Gedikli
Bartosz Białek90′

Przewaga drużyny ”Aptekarz” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ”Aptekarz” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.