• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - SpVgg Greuther Fürth 7-1 (3-1). Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi

W pojedynku 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 4 grudnia, zespół Bayeru Leverkusen wysoko wygrał z Greuther Fuerth 7-1 (3-1). Mecz na BayArena obejrzało 10 455 widzów.

J. Dudziak 33'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Bayeru Leverkusen wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Amine Adli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayeru Leverkusen, zdobywając bramkę w 12. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Moussa Diaby.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Bayeru Leverkusen, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Edmond Tapsoba. Sytuację bramkową stworzył Florian Wirtz.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 33. minucie bramkę kontaktową zdobył Jeremy Dudziak.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jamie Lewelingowi z jedenastki gości. Była to 38. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayeru Leverkusen w 45. minucie spotkania, gdy Piero Hincapié strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Patrika Schicka.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 49. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Patrik Schick. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Amine Adli.

W 58. minucie Jeremy Dudziak został zastąpiony przez Paula Seguina. Między 60. a 62. minutą, boisko opuścili piłkarze Bayeru Leverkusen: Robert Andrich, Amine Adli, Exequiel Palacios, na ich miejsce weszli: Kerem Demirbay, Karim Bellarabi, Charles Aranguiz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamie Lewelinga, Jetra Willemsa zajęli: Håvard Kallevik, Marco Meyerhöfer.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Patrik Schick z Bayeru Leverkusen. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Moussa Diaby.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Aptekarz” w 74. minucie spotkania, gdy Patrik Schick strzelił szóstego gola.

W 76. minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Patrik Schick z Bayeru Leverkusen. Po raz kolejny asystę zaliczył Florian Wirtz.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze Greuther Fuerth: Nils Seufert, Simon Asta, a na ich miejsce weszli Max Christiansen, Abdourahmane Barry. A kibice Bayeru Leverkusen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Alaria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Schick. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Odilon Kossounou wszedł za Jeremie Agyekuma.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-1.

Marius Funk
81′ Jeremie Agyekum Frimpong
Abdourahmane Barry77′
Jonathan Tah
Sebastian Griesbeck
 17′ Edmond Fayçal Tapsoba
Maximilian Bauer
 45′ Piero Martín Hincapié Reyna
Jetro Willems60′
62′ Exequiel Alejandro Palacios
Jamie Leweling38′ 60′
Moussa Diaby
Timothy Tillman
 12′ 62′ Amine Adli
Max Christiansen77′
62′ Robert Andrich
Branimir Hrgota
Florian Richard Wirtz
Jeremy Dudziak  33′ 58′
 49′, 69′, 74′, 76′ 80′ Patrik Schick
Dickson Abiama
Andriej Łuniow
Sascha Burchert
81′ Kouakou Odilon Dorgeless Kossounou
Simon Asta77′
Daley Sinkgraven
Marco Meyerhöfer60′
Nadiem Amiri
Julian Green
62′ Charles Aranguiz
Hans Nunoo Sarpei
62′ Kerem Demirbay
Paul Seguin58′
80′ Lucas Nicolás Alario
Nils Seufert77′
62′ Karim Bellarabi
Cédric Jan Itten
Paulo Henrique Sampaio Filho
Håvard Kallevik Nielsen60′

Sędzia nie ukarał ”Aptekarz” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.