Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 1-2 (1-1). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na BayArena odbył się pojedynek 2. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru 04 Leverkusen i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Augsburg 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Rafala Gikiewicza, Roberta Gumnego z FC Augsburg.

13 sierpnia  na BayArena odbył się pojedynek  2. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru 04 Leverkusen  i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Augsburg 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Rafala Gikiewicza, Roberta Gumnego z FC Augsburg.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Bayeru 04 Leverkusen wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Augsburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Fredrik Jensen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ermedin Demirović.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Augsburg: Madsowi Pedersenowi w 35. i Ermedinowi Demiroviciowi w 42. minucie.

Zawodnicy Bayeru 04 Leverkusen nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Charles Aranguiz.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie za Adama Hložeka wszedł Amine Adli. W tej samej minucie Exequiel Palacios został zmieniony przez Kerema Demirbaya, a za Mitchela Bakkera wszedł na boisko Piero Hincapie, co miało wzmocnić jedenastkę Bayeru 04 Leverkusen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iaga na Daniela Caligiuriego.

Trener FC Augsburg postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Fredrika Jensena i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Niederlechnera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Andre Hahn wszedł za Ermedina Demirovicia. Między 70. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Augsburg i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Augsburg w 82. minucie spotkania, gdy Andre Hahn strzelił drugiego gola. Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze Bayeru 04 Leverkusen: Jeremie Frimpong, Charles Aranguiz, na ich miejsce weszli: Odilon Kossonou, Joel Pohjanpalo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arne Maiera, Elvisa Rekshbecaja zajęli: Maximilian Bauer, Ricardo Pepi.

W 89. minucie kartkę dostał Maximilian Bauer z FC Augsburg. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Przewaga drużyny Bayeru 04 Leverkusen w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół FC Augsburg zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Bayeru 04 Leverkusen, natomiast piłkarzom FC Augsburg przyznał sześć.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.