• 5 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 7 .RB Lipsk (18 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (18 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3-1 (0-0). Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi

24 kwietnia na BayArena odbył się mecz 31. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i Eintrachtu Frankfurt. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 3-1.

André Silva 90'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą szósta i czwarta drużyna Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 pojedynków zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrał 32 razy i zanotował 26 porażek oraz 13 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Karim Bellarabi został zmieniony przez Moussę Diabego.

Dopiero w drugiej połowie Leon Bailey wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Aptekarz”, zdobywając bramkę w 70. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Moussa Diaby.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Exequiel Palacios, zawodnik ”Aptekarz”. W tej samej minucie trener Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luka Jović, a murawę opuścił Makoto Hasebe. W tej samej minucie w drużynie ”Orłów” doszło do zmiany. Amin Younes wszedł za Aymena Barkoka.

A trener Bayeru Leverkusen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Alaria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Patrik Schick. Posunięcie trenera było słuszne. Lucasa Alaria zdobył drugą bramkę w 80. minucie spotkania. W 77. minucie w drużynie ”Orłów” doszło do zmiany. Timothy Chandler wszedł za Erica Durma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayeru Leverkusen w 80. minucie spotkania, gdy Lucas Alario strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Leon Bailey.

Między 83. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Bayeru Leverkusen: Leon Bailey, Florian Wirtz, na ich miejsce weszli: Wendell, Nadiem Amiri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Ilsankera, Daichiego Kamady zajęli: Tuta, Steven Zuber. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Obite N'Dicka z zespołu gości.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 95 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się André Silva. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste piąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Stevena Zubera.

Drużyna ”Orłów” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie starcia pokonał bramkarza Kerem Demirbay. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Moussa Diaby.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Eric Durm77′
76′ Exequiel Alejandro Palacios
Mohameth Djibril Ibrahima Sow
61′ Karim Bellarabi
Daichi Kamada83′
 70′ 85′ Leon Bailey Butler
Aymen Barkok76′
 90′ Kerem Demirbay
Makoto Hasebe76′
85′ Florian Richard Wirtz
Filip Kostić
77′ Patrik Schick
Andre Silva  90′
Lennart Grill
Markus Schubert
Tin Jedvaj
Yannick Brugger
85′ Wendell Nascimento Borges
Timothy Chandler77′
Mitchell Weiser
Lucas Silva Melo83′
85′ Nadiem Amiri
Jetro Willems
Charles Aranguiz
Ajdin Hrustić
Demarai Gray
Steven Zuber83′
77′  80′ Lucas Nicolás Alario
Luka Jović76′
61′ Moussa Diaby
Amin Younes76′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Bayeru Leverkusen w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.