• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund 4-3 w 21. kolejce Bundesligi

Co za mecz! Po piorunującej końcówce Bayer Leverkusen pokonał Borussię Dortmund 4-3. Gospodarze zdobyli dwie bramki w niespełna dwie minuty i udało im się utrzymać prowadzenie do końca. Łukasz Piszczek nie pojawił się na boisku.

Piłkarze bardzo powoli wchodzili w mecz i na początku widzieliśmy mało konkretów. Ciekawiej zrobiło się dopiero w 20. minucie spotkania. Gospodarze wyprowadzili bowiem bardzo dobrą kontrę, po której Kai Havertz zagrał do Kevina Vollanda. Niemiec popędził w stronę pola karnego, poradził sobie z Manuelm Akanjim i umieścił piłkę w siatce.

Borussia nie miała zamiaru dać się zepchnąć do defensywy i odpowiedziała już po chwili. Jadon Sancho dośrodkował piłkę z bocznej strefy boiska. Najwyżej w polu karnym wyskoczył do niej Mats Hummels i zdobył bramkę po uderzeniu głową. Mecz robił się coraz ciekawszy i bardzo szybko akcja przeniosła się na drugą stronę.

Moussa Diaby otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska i huknął z powietrza. Piłka zatrzepotała się w siatce, jednak radość piłkarza przerwał sędzia. Gol nie został uznany z powodu spalonego. Piłkarze Bayeru mogli żałować podwójnie, bo już po kilku minutach podopieczni Luciena Favre’a wyszli na prowadzenie.

Nowy nabytek drużyny z Dortmundu - Emre Can, pokazał się kibicom od naprawdę dobrej strony. Były piłkarz Juventusu pobiegł środkiem boiska i oddał techniczny strzał, po którym futbolówka wpadła idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Lukasza Hradeckiego. Borussia nie zdążyła się jednak zbyt długo nacieszyć prowadzenie.

Niespełna 10 minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jonathan Tah i zdołał zagrać piłkę w kierunku bramki. Ta spadła pod nogi Vollanda, któremu nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności i umieścić ją w siatce. Spotkanie było bardzo wyrównane i żadna ze stron nie mogła zdecydowanie zdominować rywala.

Bundesliga - wyniki, tabela, terminarz

Druga część gry rozpoczęła się lepiej dla drużyny gości. Sancho rozegrał efektowną akcję z Achrafą Hakimim, po której młody Anglik umieścił piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, z powodu faulu w akcji wcześniej. Niewykorzystana okazja mogła się bardzo szybko zemścić.

Kai Havertz otrzymał dobre podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niemiec zachował się nieco egoistycznie i zamiast podania do lepiej ustawionego kolegi, zdecydował się oddać strzał. Futbolówka trafiła jednak w słupek.

Borussia była skuteczniejsza i już dwie minuty później rozegrała składną akcję. Piłka chodziła jak po sznurku. Hakimi zagrał do Raphaela Guerreiro, a ten precyzyjnym uderzeniem w dolny róg bramki pokonał interweniującego Hradeckiego.

Goście nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia. Spotkanie weszło na bardzo wysokie obroty. W 81. minucie Can pechowo wybił piłkę wprost pod nogi Leona Bailey’ego, który skorzystał z okazji i zdobył bramkę. Bayer błyskawicznie objął prowadzenie. Daley Sinkgraven wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Lars Bender i wpakował ją do siatki. Całą akcję znakomitym podaniem piętą rozpoczął Bailey.

"BVB" mogło wyrównać w samej końcówce meczu, ale piłkę nad poprzeczką przeniósł Axel Witsel.

Roman Buerki
 82′ 35′ Lars Bender
Dan-Axel Zagadou
89′ Nadiem Amiri
Julian Brandt46′
Kai Havertz
Emre Can  33′ 87′
 20′, 43′ 66′ Kevin Volland
Jadon Sancho
46′ Karim Bellarabi
Axel Witsel
71′ Moussa Diaby
Erling Haaland
Niklas Lomb
Marwin Hitz
Ramazan Özcan
Leonardo Julián Balerdi Rossa
89′ Aleksandar Dragovic
Łukasz Piszczek
Wendell Nascimento Borges
Marcel Schmelzer
46′ Mitchell Weiser
Thorgan Hazard86′
71′  81′ Leon Bailey Butler