• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - Bayern Monachium 1-5 (0-5). Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi

W meczu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 października, drużyna Bayeru Leverkusen przegrała wysoko z Bayernem Monachium 1-5 (0-5). Mecz na BayArena obejrzało 29 542 widzów.

S. Gnabry 35',37'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się drugi i pierwszy zespół Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 84 starcia jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrała 50 razy i zanotowała 18 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Bayernu Monachium nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie bramkę zdobył Robert Lewandowski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Dayotchanculle Oswald.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Robert Lewandowski z ”Bawarczyków”. Przy strzeleniu gola pomagał Alphonso Boyle.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 34. minucie spotkania, gdy Thomas Mueller strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Niklasa Sülego.

Prawie natychmiast Serge Gnabry wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Bawarczyków”, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Thomas Mueller.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-5 zdobył ponownie na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Serge Gnabry. Asystę przy golu zanotował Leon Goretzka.

Na murawie, jak to często zdarzało się Bayernowi Monachium w tym sezonie, pojawił się Josip Stanišić, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 40. minucie Alphonsa Boyle'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na drugą połowę jedenastka Bayeru Leverkusen wyszła w zmienionym składzie, za Paulinha wszedł Edmond Tapsoba. Także w jedenastce Bayernu Monachium w czasie przerwy zaszły zmiany, za Leona Goretzkę wszedł Marcel Sabitzer.

Zawodnicy Bayeru Leverkusen odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Schick. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Wirtz.

W 64. minucie Jeremie Agyekum został zastąpiony przez Karima Bellarabiego. Między 64. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayeru Leverkusen: Moussa Diaby, Patrik Schick, Florian Wirtz, na ich miejsce weszli: Amine Adli, Lucas Alario, Panagiotis Retsos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Muellera, Roberta Lewandowskiego, Niklasa Sülego zajęli: Kingsley Coman, Jamal Musiala, Omar Tyrell. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-5.

Manuel Neuer
64′ Jeremie Agyekum Frimpong
Joshua Walter Kimmich
64′ Moussa Diaby
Serge David Gnabry  35′, 37′
46′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Leroy Aziz Sané
Kerem Demirbay
Leon Goretzka46′
79′ Florian Richard Wirtz
Thomas Mueller  34′ 64′
 55′ 79′ Patrik Schick
Robert Lewandowski  3′, 30′ 64′
Andriej Łuniow
Christian Früchtl
Piero Martín Hincapié Reyna
Bouna Sarr
79′ Panagiotis Retsos
Josip Stanišić40′
Daley Sinkgraven
Omar Tyrell Crawford Richards72′
46′ Edmond Fayçal Tapsoba
Jamal Musiala64′
64′ Amine Adli
Marcel Sabitzer46′
Batuhan Zidan Sertdemir
Corentin Tolisso
79′ Lucas Nicolás Alario
Eric Maxim Choupo-Moting
64′ Karim Bellarabi
Kingsley Junior Coman64′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.