• 5 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - 1. FSV Mainz 05 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 6. kolejka Bundesligi

25 września na BayArena odbył się pojedynek 6. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i FSV Mainz 05. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 1-0. Mecz obejrzało 16 624 widzów.

F. Wirtz 62'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmował czwarte, natomiast drużyna FSV Mainz 05 - piąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Bayeru Leverkusen wygrał 15 razy i zanotował 10 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Karim Bellarabi został zastąpiony przez Amine'a Adlego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Aptekarz” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie bramkę zdobył Florian Wirtz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jeremie Agyekum.

Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Leandro Barreiro, Karim Onisiwo, Jean-Paul Boëtius, Dominik Kohr, Stefan Bell, na ich miejsce weszli: Anton Stach, Marcus Ingvartsen, Kevin Stöger, Lee Jae-Sung, Paul Nebel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Odilona Kossounou, Floriana Wirtza, Moussy Diaby, Patrika Schicka zajęli: Piero Hincapié, Nadiem Amiri, Paulinho, Lucas Alario. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Silvan Widmer
66′ Odilon Kossounou
Jeremiah St. Juste
11′ Jonathan Tah
Stefan Bell90′
83′ Mitchel Bakker
Leandro Barreiro Martins66′
Kerem Demirbay
Daniel Brosinski
61′ Karim Bellarabi
Jean-Paul Boëtius75′
44′ 82′ Moussa Diaby
Anderson-Lenda Lucoqui44′
Charles Aranguiz
Dominik Kohr75′
 62′ 82′ Florian Richard Wirtz
Jonathan Michael Burkardt
82′ Patrik Schick
Karim Onisiwo67′
Andriej Łuniow
Finn Gilbert Dahmen
66′ Piero Martín Hincapié Reyna
Aarón Martín Caricol
Panagiotis Retsos
David Nemeth
Daley Sinkgraven
Jae-Sung Lee75′ 85′
61′ Amine Adli
Paul Nebel90′
82′ Nadiem Amiri
Anton Stach66′ 69′
82′ 90′ Lucas Nicolás Alario
Kevin Stöger75′
82′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Niklas Tauer

Marcus Ingvartsen67′

Drużyna ”Aptekarz” była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze FSV Mainz 05 obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.