• 5 .Borussia Dortmund (55 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (50 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Bayer 04 Leverkusen - 1. FC Koeln 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

W starciu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, zespół Bayeru Leverkusen zwyciężył z FC Koeln 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na BayArena.

M. Diaby 51'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Koeln plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Zespół Bayeru Leverkusen wygrał aż 25 razy, zremisował 24, a przegrał tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Leon Bailey wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayeru Leverkusen, strzelając gola w piątej minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Moussa Diaby.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Edmondowi Tapsobie z zespołu gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bayeru Leverkusen.

Na murawie, jak to często zdarzało się Bayerowi Leverkusen w tym sezonie, pojawił się Jeremie Agyekum, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Exequiela Palaciosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę jedenastka Bayeru Leverkusen wyszła w zmienionym składzie, za Tina Jedvaja wszedł Jonathan Tah.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Aptekarz” w 51. minucie spotkania, gdy Moussa Diaby zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Leon Bailey.

W 57. minucie Wendell zastąpił Daleya Sinkgravena. A kibice FC Koeln nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominicka Drexlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Florian Kainz. W 70. minucie Jannes-Kilian Horn został zmieniony przez Noaha Katterbacha, a za Kingsleya Ehizibue wszedł na boisko Benno Schmitz, co miało wzmocnić zespół FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moussę Diaby na Kerema Demirbaya.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leon Bailey z Bayeru Leverkusen. Asystę zanotował Kerem Demirbay.

W 79. minucie Ellyes Skhiri został zmieniony przez Saliha Özcana, a za Mariusa Wolfa wszedł na boisko Dimitris Limnios, co miało wzmocnić jedenastkę FC Koeln. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leona Baileya na Lucasa Alaria. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Rafaelowi Czichosowi z FC Koeln. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Timo Horn
46′ Tin Jedvaj
Kingsley Ehizibue70′
40′ Edmond Fayçal Tapsoba
Sebastiaan Bornauw
Sven Bender
Rafael Czichos90′
Charles Aranguiz
Jannes-Kilian Horn70′
 51′ 73′ Moussa Diaby
Ellyes Skhiri79′
Nadiem Amiri
Marius Wolf85′
 5′, 76′ 83′ Leon Bailey Butler
Florian Kainz70′
57′ Wendell Nascimento Borges
Jonas Hector
46′ Exequiel Alejandro Palacios
Max Meyer
Patrik Schick
Emmanuel Bonaventure Dennis
Lennart Grill
Ron-Robert Zieler
46′ Jeremie Agyekum Frimpong
Noah Katterbach70′
Aleksandar Dragovic
Jorge Meré Pérez
57′ Daley Sinkgraven
Benno Schmitz70′
46′ Jonathan Tah
Dominick Drexler70′
Mitchell Weiser
Tim Lemperle
73′ Kerem Demirbay
Dimitris Limnios85′
83′ Lucas Nicolás Alario
Salih Özcan79′
Karim Bellarabi
Elvis Rexhbecaj

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.