Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (28 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (27 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (22 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (21 pkt.)
  • 5 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 7 .RB Lipsk (18 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (18 pkt.)

Artjom Rudniew wydał oświadczenie w sprawie incydentu w Hamburgu

​Piłkarz Hamburgera SV Artjom Rudniew wydał oświadczenie po bulwersującym incydencie, do jakiego doszło kilka dni temu w Hamburgu. Żona Łotysza prawie odgryzła mu język. Zawodnik, który w barwach Lecha Poznań był królem strzelców Ekstraklasy, twierdzi, że jej zachowanie było efektem szoku po utracie dziecka.

Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Kilka dni temu niemiecki dziennik "Bild" poinformował o dziwnym zajściu, jakie miało miejsce na ulicach Hamburga. Był w nie zamieszany były król strzelców Ekstraklasy - Artjom Rudniew - oraz jego żona Santa.

Według informacji "Bilda" kobieta na ulicy zaatakowała męża i prawie odgryzła mu język. Dzisiaj głos w sprawie bulwersujących informacji postanowił zabrać Rudniew. Łotysz za pośrednictwem swojej agencji menedżerskiej wydał na Facebooku oświadczenie, w którym wyjaśnił, że jego zdaniem zachowanie kobiety wynikało z szoku po stracie dziecka.

Reklama

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia wydanego przez Rudniewa.

* * *

"Szanowni Państwo, Drodzy Kibice,

Ostatnio media wypuściły w obieg wiele nieprawdziwych, krzywdzących informacji na temat mnie i mojej rodziny. Za szeroko opisywanym zajściem na ulicach Hamburga kryje się osobista tragedia, o której nikt - aż do tej pory- nie wspomniał ani słowem. Mam o to ogromny żal, bo całą sprawę przedstawiono w oparciu o domysły, które ukazały Państwa Rudnevs w bardzo niekorzystnym świetle.

Prawdę mówiąc przechodzimy teraz prawdziwe piekło. Ja i moja żona Santa z radością wyczekiwaliśmy narodzin trzeciego wspólnego dziecka. Niestety, w sobotę 29 sierpnia 2015 roku, kilka dni przed incydentem, Santa poroniła.

Żadna tragedia w życiu kobiety nie może równać się ze śmiercią dziecka. Santa, podobnie jak każda inna matka po identycznym dramacie, nie potrafi od razu dojść do siebie. Feralnego wieczoru w Hamburgu, przestała myśleć racjonalnie i wpadła w nieuzasadnioną furę, gdyż była zrozpaczona po stracie dziecka.

Nie mam pretensji do Santy o to co się stało. Od 11 lat jesteśmy w związku, od 6 szczęśliwym małżeństwem, nigdy nie dochodziło między nami do karczemnych awantur i jakichkolwiek aktów przemocy. To co się stało jest trudną do zrozumienia reakcją matki po śmierci dziecka. Nie mam najmniejszego zamiaru wnosić przeciw Sancie jakiegokolwiek oskarżenia. Rodzina powinna trzymać się razem, zwłaszcza w tak trudnych chwilach.

W związku z powyżej przedstawiony faktami dementuję, że powodem sprzeczki był mój romans z inną kobietą. Według autora jednego z artykułów, w chwili sporu miałem przebywać w towarzystwie kochanki. To również kłamstwo. Kobietą towarzyszącą nam tamtego wieczoru była ciotka Santy, która przyjechała zaopiekować się dwójką naszych dzieci i pomóc w pozbieraniu po tragedii.

Ponadto stanowczo zaprzeczam, że po przewiezieniu do szpitala, zostałem zarejestrowany pod nieprawdziwym nazwiskiem.

Fizycznie z każdym dniem czuję się coraz lepiej. Ból języka powoli znika i nie przeszkadza w normalnym konsumowaniu potraw oraz poprawnej mowie. Według lekarzy, spokojnie mogę wrócić do treningów w tym tygodniu. Nie jestem w stanie określić, kiedy to nastąpi. Jedyne czego teraz pragnę to trwać przy rodzinie w trudnych momentach i pomóc Sancie w powrocie do normalności. Kocham swoją rodzinę nad życie i zrobię wszystko, żeby układało się nam tak dobrze jak dawniej.

Przedstawicieli mediów informuję, że nie będę wypowiadał się na temat. Nie zamierzam komentować więcej tej sytuacji. Bardzo proszę o uszanowanie prywatności moich bliskich.

Artjoms Rudnevs z rodziną".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama