• 5 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Arminia Bielefeld - Schalke 04 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 30. kolejka Bundesligi

20 kwietnia na SchücoArena odbyło się spotkanie 30. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld i Schalke 04. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arminii Bielefeld 1-0.

F. Klos 50'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 15. i 18. drużyna Bundesligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Schalke 04 (”Czeladnicy”) wygrał aż 17 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Od pierwszych minut zespół Arminii Bielefeld zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Schalke 04 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Arminia Bielefeld: Fabianowi Klosowi w 25. i Cédricowi Brunnerowi w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie bramkę zdobył Fabian Klos. W zdobyciu bramki pomógł Amos Pieper.

W 53. minucie żółtą kartkę otrzymał Amos Pieper z Arminii Bielefeld. W tej samej minucie Gonçalo Paciência zastąpił Marka Utha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Schalke 04: Malickowi Thiawowi w 58. i Benjaminowi Stamboulemu w 64. minucie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Arminii Bielefeld w tym sezonie, pojawił się Nathan De Medina, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Cédrica Brunnera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Cebio Soukou wszedł za Andreasa Voglsammera. Malick Thiaw ze Schalke 04 w 71. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 58. minucie.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Schalke 04 doszło do zmiany. Salif Sané wszedł za Amine Harita. W 80. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Arminii Bielefeld. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółte kartki obejrzał Sead Kolaszinać, Salif Sané z drużyny gości.

Ralf Faehrmann
39′ 69′ Cédric Brunner
Shkodran Mustafi
53′ Amos Pieper
Malick Laye Thiaw58′ 71′
Jörgen Joakim Nilsson
Benjamin Stambouli64′
Anderson-Lenda Lucoqui
Mehmet-Can Aydin
85′ Masaya Okugawa
Suat Serdar
Arne Maier
Sead Kolaszinać90′
Manuel Prietl
Omar Mascarell González
85′ Ritsu Doan
Amine Harit78′
 50′ 80′ (k.) 25′ 89′ Fabian Klos
Klaas-Jan Huntelaar
69′ Andreas Voglsammer
Gonçalo Mendes Paciencia53′
Oscar Carl Linnér
Frederik Roennow
69′ Nathan De Medina
Timo Becker
85′ Mike van der Hoorn
Bastian Oczipka
85′ Christian Gebauer
Vasíleios Pavlídis
Marcel Hartel
Salif Sané78′ 90′
Fabian Kunze
Can Bozdoğan
69′ Cebio Soukou
Kerim Çalhanoğlu
Michel Vlap
Matthew Hoppe
89′ Sven Schipplock
Mark Uth53′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Schalke 04 dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Schalke 04 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.