• 5 .Borussia Dortmund (28 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (25 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (24 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

Arminia Bielefeld - Hertha Berlin 1-0 w 15. kolejce Bundesligi. Nieuznana bramka Piątka

Hertha Berlin nie postawiła się niżej notowanej Arminii Bielefeld i przegrała 1-0. Odpowiedzieć na trafienie gospodarzy mógł Krzysztof Piątek, jednak jego gol nie został uznany.

Herhta Berlin w tym sezonie nie zdołała wygrać jeszcze dwóch spotkań z rzędu i po triumfie nad dołującym Schalke, starcie z beniaminkiem zadawało się być idealną okazją do udowodnienia, że piłkarze Bruna Labbadii mogą być powtarzalną drużyną.

Spotkanie nie mogło jednak porwać oglądających go fanów i na pierwszą groźniejszą okazję musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 50. minucie starcia Joakim Nilsson posłał piłkę w pole karne, gdzie minęli się z nią defensorzy Herthy. Ich błędu nie wykorzystał jednak Reinhold Yabo, który oddal strzał, a piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

Niemiec nie pomylił się za to w swojej kolejnej sytuacji. Świetnie odnalazł się podczas zamieszania w polu karnym i huknął piłkę uderzeniem z powietrza. Alexander Schwolow próbował interweniować, lecz nie zdołał trącić lecącej pod porzeczkę futbolówki. Chwilę potem bliski zdobycia bramki był również Ritsu Doan, jednak piłka po jego uderzeniu z dystansu odbiła się od słupka.

Krzysztof Piątek rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i na placu gry pojawił się dopiero w 65. minucie zastępując Jessica Ngankama. Polski napastnik trafił do siatki w 84. minucie, jednak jego gol nie został uznany z powodu zagrania ręką.

Omar Federico Alderete Fernández
26′ 76′ Jacob Barrett Laursen
Marvin Plattenhardt46′
90′ Ritsu Doan
Vladimir Darida72′
Fabian Kunze
Mattéo Guendouzi Olié
90′ Marcel Hartel
Lucas Tousart
 64′ 87′ Reinhold Yabo
Dodi Lukébakio
76′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Lukas Klünter
76′ Anderson-Lenda Lucoqui
Luca Netz72′
Mike van der Hoorn
Jordan Torunarigha
87′ Christian Gebauer