• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0-2 w meczu 6. kolejki Bundesligi

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 2-0 Arminię Bielefeld w meczu 6. kolejki Bundesligi. Łukasz Piszczek zameldował się na boisku w końcówce spotkania, zmieniając strzelca obu bramek, Matsa Hummelsa.

Tak jak Bayern Monachium bez Roberta Lewandowskiego, tak Borussia zagrała dziś bez Erlinga Haalanda. Norweski napastnik jest oszczędzany na wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów z Club Brugge, a nie można zapominać, że w przyszłym tygodniu dortmundczycy zmierzą się w lidze z Bayernem Monachium.

Spotkanie ponownie na ławce rezerwowych rozpoczął Łukasz Piszczek.

Borussia przed przerwą miała gigantyczną przewagę - ponad 70 proc. posiadania piłki, ale na zdobycie bramki musiała czekać do 53. minuty. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego Jadona Sancho wykorzystał Mats Hummels.

Niespełna 20 minut później Hummels zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu! Tym razem obrońca Borussii w trakcie akcji znalazł się w polu karnym rywala i strzałem głową sfinalizował dośrodkowanie Marco Reusa z prawej strony.

To drugi "doppelpack" Hummelsa w karierze. Pierwszy miał miejsce aż 10 lat temu - podczas wygranego 3-2 przez BVB meczu z 1. FC Koeln.

Świetny mecz środkowego obrońcy zakończył się dla niego nieco zbyt wcześnie. W końcówce meczu Niemiec nabawił się jakiegoś urazu i na boisku zmienił go Łukasz Piszczek.

Borussia ma na koncie 15 punktów, tyle samo co prowadzący w tabeli Bayern Monachium, z którym zmierzy się już za tydzień. Dwa punkty mniej i rozegrany mecz mniej ma RB Lipsk.

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0-2 (0-0)

Bramka: 0-1 Hummels (53.), 0-2 Hummels (71.).

Roman Buerki
26′ 64′ Cédric Brunner
Felix Passlack
82′ Mike van der Hoorn
Jude Bellingham
64′ Ritsu Doan
Jadon Sancho75′
Marcel Hartel
Thorgan Hazard82′
Manuel Prietl
Thomas Delaney63′ 82′
65′ Sven Schipplock
Julian Brandt
Fabian Klos
Marco Reus75′
Nikolai Rehnen
Marwin Hitz
64′ Brian Behrendt
Raphaël Guerreiro75′
Jacob Barrett Laursen
Mateu Jaume Morey Bauzà
64′ Jóan Símun Edmundsson
Giovanni Alejandro Reyna75′
82′ Reinhold Yabo
Axel Witsel82′
65′ Sergio Duvan Córdova Lezama

Dowiedz się więcej na temat: Borussia Dortmund | Arminia Bielefeld | Bundesliga