• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Arminia Bielefeld - Bayern Monachium 1-4 w 4. kolejce Bundesligi. Dwa gole Lewandowskiego

Arminia Bielefeld przegrała 1-4 z Bayernem Monachium w meczu 4. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Thomasa Muellera. Polski napastnik z siedmioma golami w czterech meczach objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Zaledwie jeden dzień przerwy po pucharowym starciu z FC Dueren mieli piłkarze Bayernu Monachium. Trener Hansi Flick w Pucharze Niemiec dał pograć zmiennikom i po wygranej 3-0 awansował do kolejnej rundy.

Dziś Bayern wyszedł na boisko już "pierwszym garniturem". Mecz od pierwszej minuty rozpoczął m.in. Robert Lewandowski. W składzie zabrakło jedynie Joshuy Kimmicha, który oczekuje dziś narodzin drugiego dziecka.

Kibice Bawarczyków nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku spotkania. Już w 8. minucie w prosty sposób rozmontowana została defensywa Arminii. Lewandowski zagrał w pole karne do Thomasa Muellera, a ten próbował jeszcze dogrania do Kingsleya Comana. Trafił w obrońcę, od którego piłka odbiła się tak szczęśliwie, że Mueller mógł strzelać do pustej bramki.

Kolejne minuty także upływały pod znakiem dominacji Bayernu. Mistrzowie Niemiec nie wypuszczali gospodarzy z ich połowy boiska, a kolejne szanse na podwyższenie wyniku mieli Leon Goretzka (niecelny strzał głową) i Thomas Mueller (dobra interwencja bramkarza).

Piłkarze "Die Roten" nie przestawali atakować i swojego gola strzelił Robert Lewandowski! Goretzka popędził boczną strefą boiska i zagrał do Lewandowskiego. Reprezentant Polski przyjął futbolówkę i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

W kolejnych minutach Lewandowski jeszcze dwukrotnie strzałami głową zagroził bramkarzowi Arminii. Manuel Neuer także musiał nagimnastykować się w jednej sytuacji, ale nie kolejny raz udowodnił, że jest fachowcem w swoim rzemiośle.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu! Po podaniu Muellera jego strzał odbił się jeszcze od obrońcy i wpadł do bramki! Bayern do przerwy prowadził 3-0.

Tuż po zmianie stron Lewandowski mógł skompletować hat-tricka. Po fatalnym wybiciu piłki przez bramkarza rywali nasz napastnik stanął przed szansą, jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę bramki!

W kolejnej akcji było już 4-0, a "Lewy" wystąpił tym razem w roli podającego. Jego dośrodkowanie wykorzystał Mueller - piłka ponownie odbiła się od poprzeczki, ale za chwilę wpadła do bramki!

W 59. minucie udało się "odgryźć" drużynie Arminii. Błyskawiczny kontratak wykorzystał Ritsu Doan i zmienił wynik spotkania na 1-4.

W szeregi Bayernu wkradło się zbyt dużo rozluźnienie i... kwadrans przed końcem skończyło się to czerwoną kartką dla Corentina Tolliso. Po niedokładnym podaniu w jego stronę zawodnik Arminii wychodził na czystą pozycję, a Tolisso próbował ratować sytuację wślizgiem. Nie udało mu się to i obejrzał czerwoną kartkę.

Lewandowski opuścił boisko pięć minut przed końcem meczu. Zmienił go nowy nabytek Bayernu Eric Maxim Choupo-Moting.

Arminia Bielefeld - Bayern Monachium 1-4 (0-3)

Bramka: 0-1 Muller (8.), 0-2 Lewandowski (26.), 0-3 Lewandowski (45+1.). 0-4 Mueller (51.), 1-4 Doan (59.).

Czerwona kartka: Bayern - Tolisso (76.).

Manuel Neuer
73′ 83′ Nathan De Medina
Lucas Hernández Pi90′
70′ Fabian Kunze
Corentin Tolisso76′
 58′ 90′ Ritsu Doan
Serge Gnabry65′
70′ Christian Gebauer
Kingsley Coman86′
Manuel Prietl
Leon Goretzka65′
90′ Marcel Hartel
Thomas Mueller  8′, 51′
Fabian Klos
Robert Lewandowski  25′, 45′ 86′
Oscar Linnér
Alexander Nübel
83′ Brian Behrendt
Jerome Boateng
Jacob Barrett Laursen
Alphonso Davies90′
Joakim Nilsson
Bouna Sarr
90′ Jóan Símun Edmundsson