• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

32. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - Duesseldorfer TuS Fortuna 1895 1-1. Bramka Dawida Kownackiego

Cudowna bramka Dawida Kownackiego w Bundeslidze. Fortuna Duesseldorf, której barw broni polski napastnik, zremisowała na wyjeździe z SC Freiburg 1-1 (1-1) w meczu 32. kolejki.

Spotkanie na Schwarzwald-Stadion rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 10. minucie Freiburg objął prowadzenie, kiedy rzut karny wykorzystał Vincenzo Grifo.

W 31. minucie Fortuna doprowadziła do wyrównania. Bohaterem został Kownacki. Polski napastnik otrzymał podanie od Kevina Stoegera i popędził na bramkę rywali. Z około 12 metrów Kownacki huknął, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Gol stadiony świata! To trzecie trafienie Polaka dla Fortuny, gdzie jest wypożyczony do końca sezonu z włoskiej Sampdorii Genua.

Przez niemal całą drugą połowę Freiburg grał w osłabieniu. W 47. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Janik Haberer. Przyjezdni nie potrafili jednak wykorzystać przewagi.

Kownacki przebywał na boisku do 73. minuty. Wtedy na placu gry zastąpił go Dodi Lukebakio. Drugi z Polaków w zespole Fortuny Marcin Kamiński całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.

32. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-05-05 15:30 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: T. Welz
Markus Suttner
 9′ (k.) Vincenzo Grifo
Kevin Stöger
72′ Mike Frantz
Matthias Zimmermann
90′ Jérôme Gondorf
Kenan Karaman82′
40′ 47′ Janik Haberer
Rouwen Hennings
Nicolas Höfler
Dawid Kownacki  31′ 73′
82′ Lucas Höler
Benito Raman
Mark Flekken
Jaroslav Drobny
90′ Nico Schlotterbeck
Niko Gießelmann
Pascal Stenzel
Marcin Kamiński
72′ Roland Sallai
Aymen Barkok
82′ Florian Niederlechner
Oliver Fink82′ 90′
Nils Petersen
Dodi Lukébakio73′
Marco Terrazzino
Alfredo Morales68′ 80′

Na dwie kolejki przed końcem sezonu w tabeli prowadzi Bayern Monachium, który o cztery punkty wyprzedza Borussię Dortmund. Bawarczycy są na dobrej drodze, że po raz siódmy z rzędu zdobyć mistrzostwo Niemiec.

Fortuna zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 41 punktów. Freiburg ma o osiem mniej i jest 14.

W innym niedzielnym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało przed własną publicznością z Augsburgiem 0-0 i definitywnie uratowało się przed spadkiem. Augsburg również jest już bezpieczny.