• 6 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (26 pkt.)

30. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - Borussia Dortmund 0-4 (0-1)

Borussia Dortmund wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Luciena Favre'a pokonali na wyjeździe FC Freiburg 4-0 (1-0) w meczu 30. kolejki Bundesligi i do lidera Bayernu Monachium tracą tylko punkt.

W wyścigu o mistrzostwo Niemiec liczą się dwa zespoły - Bayern Monachium i Borussia Dortmund. W sobotę Bawarczycy męczyli się z Werderem Brema, ale ostatecznie wygrali na Allianz Arena 1-0 po golu Niklas Suele kwadrans przed końcem. BVB musiała zatem pokonać SC Freiburg, żeby nie stracić dystansu do obrońców tytułu. Trener Borussii Lucien Favre nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z Łukasza Piszczka, który zmaga się z kontuzją pięty.

Mecz na Schwarzwald-Stadion lepiej rozpoczęli goście. W 12. minucie Borussia rozmontowała defensywę gospodarzy serią krótkich podań na małej przestrzeni. Marco Reus zagrał wzdłuż końcowej linii, a zamykający akcję Jadon Sancho z bliska wpakował piłkę do siatki. W 19. minucie ładnie z dystansu przymierzył Reus, ale uderzył w środek bramki i Alexander Schwolow odbił piłkę.

Później do głosu doszli piłkarze Freiburga. Świetną okazję na 1-1 miał Vincenzo Grifo. Pomocnik gospodarzy strzelił jednak w obrońcę BVB i wywalczył tylko rzut rożny. Kilka minut później Romana Buerkiego próbował zaskoczyć Gian-Luca Waldschmidt. Golkiper BVB stanął na wysokości zadania ratując swój zespół przed stratą gola.

Gospodarze posiadali optyczną przewagę, ale nie przełożyło się to na sytuacje pod bramką Borussii. Na przerwę w lepszych humorach schodzili podopieczni Luciena Favre'a.

30. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-21 15:30 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: R. Hartmann
Raphaël Guerreiro71′
86′ Pascal Stenzel
Mario Goetze  79′ 80′
59′ 87′ Janik Haberer
Thomas Delaney
70′ Mike Frantz
Jadon Sancho  12′
Vincenzo Grifo
Julian Weigl
Nicolas Höfler
Axel Witsel
66′ Florian Niederlechner
Mahmoud Dahoud
70′ Jérôme Gondorf
Christian Pulisic71′
66′ Christoph Daferner
Francisco Alcacer Garcia80′  87′ (k.)
87′ Marco Terrazzino
Jacob Bruun Larsen

Po zmianie stron Borussia "przycisnęła" i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie Raphael Guerreiro posłał znakomite prostopadłe podanie do Reusa, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Schwolowem. To 16. gol reprezentanta Niemiec w tym sezonie Bundesligi

Gospodarze ambitnie walczyli o choćby honorowe trafienie. W 71. minucie bliski szczęścia był Waldschmidt. Napastnik Freiburga pomylił się jednak o pół metra. Miejscowi "odkryli" się i zostali za to skarceni. W 79. minucie przyjezdni wyprowadzili szybką kontrę, którą zainicjował Sancho. Strzelec pierwszego gola w tym spotkaniu zagrał do Reusa, a ten idealnie podał do Mario Goetze. Pomocnik BVB nie mógł spudłować.

Borussia przypieczętowała efektowne zwycięstwo w 87. minucie, kiedy rzut karny po zagraniu ręką Pascala Stenzela, wykorzystał Francisco Alcacer. Hiszpan chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

W następnej serii spotkań Borussia podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen, a Bayern zagra na wyjeździe z 1. FC Nuernberg.

SC Freiburg - Borussia Dortmund 0-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Jadon Sancho (12), 0-2 Marco Reus (54) 0-3 Mario Goetze (79), 0-4 Francisco Alcacer (87 - rzut karny)