• 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

29. kolejka Bundesligi: VfB Stuttgart 1893 - Bayer 04 Leverkusen 0-1 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna VfB Stuttgart przegrała z Bayerem Leverkusen 0-1 (0-0). Mecz na Mercedes-Benz-Arena obejrzało 53 657 widzów.

29. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-13 15:30 | Stadion: Mercedes-Benz-Arena | Widzów: 53657 | Arbiter: T. Stieler
VfB Stuttgart 1893
Bayer 04 Leverkusen
0
1
K. Havertz 64'

Zespół VfB Stuttgart przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 starć jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała 34 razy i zanotowała 23 porażki oraz 19 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Aptekarzy” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Andreasowi Beckowi z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Kai Havertz dla drużyny Bayeru Leverkusen. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 68. minucie za Daniela Didaviego wszedł Erik Thommy. Trener VfB Stuttgart wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anastasiosa Donisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nicolás González. Po chwili trener Bayeru Leverkusen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Leona Baileya. Na boisko wszedł Lucas Alario, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce VfB Stuttgart doszło do zmiany. Mario Gomez wszedł za Stevena Zubera. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia wyrzucił z boiska Santiago Ascacíbara z VfB Stuttgart.

Lukasz Hradecky
43′ Andreas Beck
Mitchell Weiser
68′ Daniel Didavi
Kai Havertz  64′ (k.)
Alexander Esswein
Charles Aranguiz
90′ Santiago Lionel Ascacíbar
Julian Baumgartlinger
Gonzalo Castro Randon
Kevin Volland
82′ Steven Zuber
Leon Bailey Butler78′
70′ Nicolás Iván González
Dominik Kohr
68′ Erik Thommy
Lucas Nicolás Alario78′
70′ Anastasios Donis
Paulo Henrique Sampaio Filho
82′ Mario Gomez
Isaac Kiese Thelin

Zespół ”Aptekarzy” był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom VfB Stuttgart przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół ”Aptekarzy” w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.