• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

29. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - VfL Wolfsburg 2-0 (2-0)

W starciu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna RB Lipsk wygrała z Vfl Wolfsburg 2-0 (2-0). Mecz na Red Bull Arena w Lipsku obejrzało 41 212 widzów.

29. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-13 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 41212 | Arbiter: D. Siebert
RB Lipsk
VfL Wolfsburg
2
0
K. Kampl 16'
T. Werner 28'

Jedenastka RB Lipsk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kevin Kampl wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nordi Mukiele.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Josuże Guilavoguiemu z zespołu gości. Była to 25. minuta spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka RB Lipsk, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Timo Werner. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcel Sabitzer.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Vfl Wolfsburg rozpoczął w zmienionym składzie, za Renata Steffena wszedł Daniel Ginczek. W 69. minucie Elvis Rexhbecaj został zmieniony przez Feliksa Klausa.

W tej samej minucie w drużynie RB Lipsk doszło do zmiany. Amadou Haidara wszedł za Matheusa Cunhę. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Konradowi Laimerowi, zawodnikowi RB Lipsk. Chwilę później trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Yunus Malli, a murawę opuścił Maximilian Arnold.

Marcel Tisserand
 16′ 89′ Kevin Kampl
Renato Steffen46′
82′ Konrad Laimer
Admir Mehmedi
Marcel Sabitzer
Maximilian Arnold86′
69′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Josuha Guilavogui25′
 28′ Timo Werner
Elvis Rexhbecaj69′
90′ Emil Forsberg
Wout Weghorst
Marius Müller
Phillip Menzel
89′ Diego Demme
Sebastian Jung
69′ Amadou Haidara
Felix Uduokhai
Stefan Ilsanker
Josip Brekalo
90′ Emile Smith Rowe
Felix Klaus69′
Armindo Tué Na Bangna
Yunus Malli86′
Jean-Kévin Augustin
Daniel Ginczek46′

Jedenastka RB Lipsk zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.