• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

28. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1)

6 kwietnia na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbyło się spotkanie 28. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Eintrachtu Frankfurt. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1. Na stadionie zasiadło 61 842 widzów.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-06 15:30 | Stadion: VELTINS-Arena | Widzów: 61842 | Arbiter: S. Stegemann
L. Jović 90'

Jedenastka Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 91 pojedynków drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) wygrała 34 razy i zanotowała 33 porażki oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to ”Orły” otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Ante Rebić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Filip Kostić.

”Czeladnicy” otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Suat Serdar.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana de Guzmána z Eintrachtu Frankfurt, a w 25. minucie Suata Serdara z drużyny przeciwnej. W 38. minucie Martin Hinteregger został zmieniony przez Obite'a N'Dickę. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Breelowi Embolo, piłkarzowi gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Eintrachtu Frankfurt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jonathana de Guzmána wszedł Gonçalo Paciência. Trener Schalke 04 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ahmed Kutucu, a murawę opuścił Breel Embolo.

W 79. minucie w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Sebastian Rudy wszedł za Nassima Boujellaba. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację trzy minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Danielowi Caligiuriemu i Guidowi Burgstallerowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eintrachtu Frankfurt w 90. minucie spotkania, gdy Luka Jović strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Danny Vieira da Costa
79′ Nassim Boujellab
Jetro Willems
90′ Daniel Caligiuri
Jonathan de Guzmán23′ 46′
Omar Mascarell González
Gelson Fernandes
 21′ 25′ 90′ Suat Serdar
Filip Kostić
45′ 66′ Breel Donald Embolo
Ante Rebić  13′
90′ Guido Burgstaller
Lucas Silva Melo
79′ Sebastian Rudy
Lucas Torró Marset
66′ Ahmed Kutucu
Branimir Hrgota
Rabbi Matondo
Gonçalo Mendes Paciencia46′

Jedenastka Schalke 04 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter wręczył cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Eintrachtu Frankfurt przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Drużyna ”Orłów” także dokonała dwóch zmian.